Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Édesapámnak (55 éves) öngyilko...

Édesapámnak (55 éves) öngyilkos lett a testvére (50 éves).3 napja nem bírja feldolgozni, minden nap teljesen részegre issza magát, folyton sír, egyszóval teljesen "széthullott". (Kérlek olvassátok el a folytatást)?

Figyelt kérdés

Sajnos nem úgy néz ki a dolog, hogy ez magától meg fog oldódni, attól is félek, hogy valami hülyeséget csinál. Én, a testvérem és édesanyám halálra aggódjuk magunkat miatta, meg magunk miatt is. Alig bírunk aludni az idegességtől.

A kérdésem az lenne, hogy van erre valami "megoldás"? Pszichológus vagy bármi más? (Lehetőleg gyógyszereken kívül)

Nagyon sürgős lenne, mert már lassan én magam is felörlődök a folyamatos idegeskedéstől.

Előre is köszönöm!


2008. okt. 14. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A nehéz helyzetekben gyakran úgy gondolja az ember, hogy az ivás a megoldás. Én is tapasztaltam ismerősöknél és én is voltam így.

Próbáljatok minnél több időt együtt tölteni. Nem a pszichológus az első! Először próbáljátok meg ti magatok megoldani. Lehet, neki is szarul esne az, hogy egyszerre pszichológushoz rángatnátok, lehet úgy érezné, hogy ti nem szeretitek eléggé, vagy hasonló és emiatt vizsitek oda.

Győzzétek meg arról - biztos, nehezen fogja elfogadni. -, hogy az élet megy tovább, meg biztos nehéz most neki, de nem vesztett el mindent, hiszen Ti ott vagytok neki, még ebben a helyzetben is.

Ivás nehéz téma... Könyörgéssel nem fogsz rá hatni, mondd meg neki az esetleges következményeket, meg nem hiányzik, hogy beteg legyen, stb. Vegye észre, hogy segíteni akartok neki, nem fogjátok eltaszítani magatoktól most sem.

Próbáljátok meg megoldani minnél előbb, mert ez a végén téged is felőröl, úgy, ahogy mondod

2008. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!