Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan orvos, aki nem...

Van olyan orvos, aki nem veteti le a melltartót, amikor meghallgatja a tüdőt sztetoszkóppal?

Figyelt kérdés
2017. máj. 14. 08:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
És mit akarsz akkor? Oda nem akarsz menni?
2017. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos ez csak akkor derül ki amikor már hallgatni kell. Ha ennyire zavar válassz női háziorvost, szakorvost. Mivel nem csak a mellkason, hanem oldalt és háton is megszokták hallgatni a tüdőt, a melltartó kifejezetten zavaró lehet oldalt.
2017. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Az én orvosom nem veteti le, megoldja úgy, hogy a pánt alá tolja a sztetoszkópot. Amúgy női háziorvosom van.

Engem anno a sportorvos cseszett fel de nagyon, az mindenkit felülről teljesen levetkőztetett, pedig nem volt olyan vizsgálat, ami indokolta volna. De hát fiatal lányok voltunk, az orvos meg idősebb bácsi, az igazolás is kellett, így nem mertünk szólni. Mai fejjel nem tűrném el.

2017. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam olyan orvosnál, aki nem vetkőztetett le teljesen és mégis meg tudott vizsgálni. És ezért felmerült bennem a kérdés, hogy akkor az eddigi orvosoknak se lett volna muszáj levetkőztetni, csak gondolom élvezik hogy sok nőt láthatnak meztelenül és azok ki vannak szolgáltatva nekik.
2017. máj. 14. 08:43
 5/23 anonim ***** válasza:
Az én háztiorvosomnál is csak fel kellett húzni a pulcsim és melltartó maradt, úgy hallgatta meg a tüdőmet. Érdekes a régi háziorvosok mindig derékig meztelenre vetkőztettek.
2017. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, szabály szerint a beteget le kellene vetkőztetni, DE mind tudjuk, hogy ez kellemetlen, és habár melltartóban nehezebb vizsgálni, de azért, meg tudjuk oldani.

Magyarul, aki nem vetkőztet az tekintettel van a szemérvedre (vagy nincs kedve kivárni amíg bénázol a melltartóval) aki meg vetkőztet az szabályosan vizsgál. Üdvözlettel, egy orvos

2017. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ó és sztetoszkópot maximum a nőgyógyászok használnak. A fülest fonendoszkópnak hívják.
2017. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem kell venni melltartót, akkor nem tudja levetetni.
2017. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6#, 7#-es válaszoló!

Nem tudom milyen orvos vagy, de 2 perc utánakeresés után bárki megtudhatja, hogy a fonendoszkóp a sztetoszkóp modernebb változata, tehát ugyanaz a kettő.

Több 10 éve járok rendszeresen nőgyógyászati vizsgálatokra, de nőgyógyász még soha nem használt nálam fonendoszkópot.

[link]


Kérlek írd meg, hol van írásba foglalva az a szabály, hogy tüdő vagy szív meghallgatásához le kell vetkőztetni az embereket.



Szívesen látnék bármilyen írásbeli

2017. máj. 15. 06:53
 10/23 anonim ***** válasza:
27%
Végezz el egy orvosi egyetemet, tuti talakozni fogsz vele hogy hogy kell. Imádom amikor a sok Google doktor megkérdőjelezi a több éves tapasztalattal rendelkező házi és szakorvosok véleményét, esetedben viselkedését. Ha Ennyire zavar, mindenhol kint van a betegképviselő elérhetősége, Írj neki, vagy a kamarának, vagy tegyel feljelentést.
2017. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!