Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csípődött be megint a...

Miért csípődött be megint a derekam?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron csípődött be először,előtte cseréltünk matracot puhát,fájt a háta és ennyi de egy rossz mozdulattol becsípődött utána sokáig fájt és a matracot is ugy ahogy megszoktam de a széle összerogyott,így hát vettünk egy keményebb matracot,gondoltam ezt is meg kell szokni mert merev volt a nyakam és kics8t szédelegtem és a feleségem is.Ma megint becsípődött a derekem,és ugy gondolom hogy a matrac cserének köszönhetően.pedig csak egy lemezt vágtam és éreztem jogy be fog csípődni.

2017. máj. 19. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eredőt kellene megszüntetni. Az pedig nem a matrac. Ha ugyanis ennyitől becsípődés lép fel, akkor edzetlen, sportmentes életmódot kell feltételezni. Ha gyengék a hát izmai, satnyák a gerincmerevítő izmok, ez gyakran megesik.
2017. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Régen biztonsági őrként dolgoztam sokat fájt a csípőm.11 éve fizikai minkát végzek egy gyárban gépbeállítóként és tavalyig nem fájt a derekem.

Fiatalabb koromban volt hasonlo de nem ennyire.

Itthon fűnyírás vagy barkácsolgatás,biciklizünk a családdal,és a kislányunkkal is játszok,azért mozgok én.

Csak ezvfura hogy tavaly és most is matrac csere után csípődik be.

Gerinc melketti és a mély izmokat tornával kéne erősíteni néztem néhány videót majd jobban leszek kipróbálom.

2017. máj. 19. 17:38
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja még annyi hogy a régi puhább vagy az uj keményebb matracon is kiáll a derekem.

Még annyit hogy észrevettem ha kicsit fogyok az jobb a derekambak,pedig nem vagyok tulsulyos 180 magas 74 kg.

2017. máj. 19. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a neten elérhető tudásanyag vált be. Ennek birtokában sikerült megelőzni a rosszabbodást és a gerinc megfelelő karbantartásával meg is gyógyult a gerincem.

Néhány kink:

[link]


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


Azt javaslom hogy kerékpározás helyett az egyenetlen terepen való gyaloglást válaszd. Mert a kerékpározáskor görnyedt a gerinc. Mivel én is olyan vagyok mint mindenki más, vagyis csesznék gyógytornázni hisz unalmas. Ezért bármilyen alkalmas helyzetben amikor ébren vagyok, kihasználom a gyógyító mozgásra való lehetőséget. Vagyis gyakorlatilag egész nap gyógytornáztam. Például leültem buszt várni egy fapadra és rájöttem hogy ha jól nekidőlök a gerinctámasznak és hátrahajlok akkor nagyszerű alkalom a neten látható tornagyakorlatokra. Vagy egyik ingatlanomban megláttam egy 75 fokban álló létrát, megfogtam az alkalmas fokot és függtem rajt, nyújtva a gerincet. Az ilyen spontán gyógytornát kevésbé tartjuk unalmasnak, nem úgy mint ha mondjuk gyógytornára járnánk.

2017. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi,gondoltam rá és néha ritkán függeszkedek csak lógok azt jhallottam az is jo a gerincnek.

A helyesen végzett plank jó a gerinc és mellette lévő izmok erősítésére?néha ha eszembe jut lemegyek kb 20-20 mp re,a derekamnak nem edik olysn kol de a gerincemnek hátnál jol esik.

2017. máj. 19. 18:42
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazábol kb egy éve folyamatosan fáj a derekam.egyszer egy kis időre nem fájt akkor fogytam kicsit pedig nem vagyok tulsulyos és olvastam hogy a has is gyenge lehet pedig fiatalabb koromban edzegettem néha szoktam de a felűlész hanyagolom a derekam miatt néha plankolok szerintem nem gyengébb a hasam az átlagnál.

Csak azert irok ennyit mert elkeserit hogy lehet ez már olyen lesz hogy időnként becsípődik.

Pedig szeretek mozogni és ház körüli munkákat is végzek nem az ágyat nyomom egész nap.

2017. máj. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!