Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Attól félek egyenes út vezet...

Attól félek egyenes út vezet az alkoholizmus felé, hogyan tudnék mértéket tartani?

Figyelt kérdés
Elegem van belőle, hogy ennyit piálok. Haverjaimmal kb minden héten megyünk, és rendszerint én iszom a legtöbbet. Tegnap is a 18. szülinapomon annyit vedeltem, hogy már a saját barátaimat sem ismertem meg, ittam egy olyan 75 fokos töményet, hogy a felnőttebbek sem mernek meginni Osztálykiránduláson ugyanez. És egyszerűen nem tudom magam a bulikban jól érezni, mert állandóan kiütöm magam, és sosem emlékszem rá, de az az igazság, kicsit a sok szarság miatt, ami történik velem, kicsit besavanyodtam, és csak így tudok jó társaság lenni, plusz a jelenlegi életem sem nagyon indokolná, hogy józan legyek. De ez a dolog már anyagilag is nagy teher. Már százasokat elittam az évben. Ti hogyan figyeltek rá, hogy ne vedeljetek ennyit?

2017. máj. 20. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Önkontrollnak hívják.
2017. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, de honnan szerezzek önlkntrollt?
2017. máj. 20. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az esetedben a legegyszerubb, ha ugy mesz el buliba, hogy megfogadod, hogy nem iszol alkoholt es colazol...
2017. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne sajnald ennyire magadat es nem lesz szukseged a piara.
2017. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját magadból! Én súlyos nyugtató függő voltam, megelégeltem, letettem.Sokáig rosszul voltam az elvonási tünetektől, de AKKOR SE vettem be egy szemet se többet!

Nagyon jó motivációs filmek vannak a youtubeon. Ha segít, apám is ivott, és az egyik nap jól meg is halt tőle. Fiatalon.

2017. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Képletesen válaszolhatok?


Ha már úgy kezdted, hogy "elegem van belőle", jelenti azt, hogy még látod a fényt az alagút végén.

Ez jó lel, hogy még esélyes vagy.


Csak ne a vonat lámpája legyen az a fény.

Most tegyél több lépést jobbra, ne állj meg az alagútban a síneken. Mert lehet, hogy a vonat lámpája a fény.


Ha mégsem a vonatot láttad, akkor összekapod magad, és elmész egy szakemberhez, pl. a házi orvosodhoz, aki megmondja merre tovább.

Hallgass rá és tartsd be a tanácsait.

Legalább olyan töményen, mit a fogyasztott pálesz foka. Vagy annál még erősebben.

2017. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akarat kérdése.Nagyon fiatal vagy még, a szervezetedet is tönkrevágod.Ez már haladás,hogy felismerted rossz uton haladsz.A problémáidat azzal nem oldod meg,hogy vedelsz.

Mostanában ne menj olyan helyre,ahol inni kell.Inkább sportolj, legyenek céljaid.

2017. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es voltam, és úgy gondolom ez még hozzá tartozna előzőleges bejegyzésemhez.

Remélem nem szabálytalanul idézem:



Koncz Zsuzsa - Miszter Alkohol


Dalszöveg:


1. Ó, miszter Alkohol, hát itt vagy már megint,

Hisz érthetően megmondtam,

Már köztünk semmi nincs!

Nekem már ne ígérd, hogy megváltozol,

Bánatomra, szép fiú,

Ismerlek már jól.

Mert néha jó veled, ezt nem tagadhatom,

De addig-addig hízelegsz,

Míg nem tudom, hogy mit teszek.

Ó, miszter Alkohol, neked hinni nem tudok,

S csak néha-néha lesz az úgy,

Hogy rád gondolok


2. Ó, miszter Alkohol, emlékszel arra még,

Karjaidban tartottál,

És mégsem szerettél.

Rossz útra vezetted az életem,

Édes csókkal lezártad

Mind a két szemem.

Ó, nagyon szerettelek és hallgattam terád,

Minden meséd elhittem,

S mit tettél velem

.-


https://www.youtube.com/watch?v=Imr8etjXlYE

2017. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, és hogy "meghallgattatok". Most egy darabig nem nézek a pohár fenekére.
2017. máj. 20. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ugy legyen fiacskám,ne hagyd magad!
2017. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!