Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas koleszterinszint,...

Magas koleszterinszint, vékony vagyok. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

A laborleleten a referencia tartomány 3.1-től 5.2-ig van, az enyém 7.2. Nagy baj ez?


52 kg-os nő.


2017. máj. 23. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
És milyen magas vagy?
2017. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oda van írva ......7.2.
2017. máj. 23. 13:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaj bocs, magasságot kérdeztél .... Alacsony vagyok 160 cm.
2017. máj. 23. 13:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert megnő a veszélye a szív-érrendszeri megbetegedésnek, egyél koleszterinszegény ételeket, mozogj sokat, ne cigizz (ha dohányzol).

Itt vannak hasznos tanácsok:

[link]

2017. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. máj. 29. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Koleszterinszint referencia tartománya, ilyen a valóságban nincs. Ezt azért találták ki mert a koleszterinszint csökkentő gyógyszer a világ Top 10 legnagyobb üzeltében benne van. Meghúztak egy felső határt (5,2) efölött magasnak van nyílvánítva a koleszterinszinted, máris lehet gyógyszert javasolni. Valójában a koleszterint a szervezet állítja elő, a koleszterinszint pedig teljesen egyéni. Van akinek a 7,2-es koleszterin már sok, de másnak az még kevés. Nem lehet meghúzni a határt. Nincs ilyen. Szóval ne aggódj!
2017. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenképpen jobb ha alacsonyabb, a betegségek miatt, nem jó a szívnek ha magas. Gyógyszeriparral tisztában vagyok, nem is szedek szinte soha semmit.
2017. jún. 5. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pont lesz@rom a koleszterinemet. Nekem 6,8, én is 160 cm vagyok és 52 kg. Egészségesen élek, heti 4-szer sportolok, cukrot sem eszek csak helyettesítem, csokit már kb fél éve nem ettem.

Az orvos állandóan gyógyszert akar rá írni, de mondom neki, hogy úgysem szedem be. Minden más értékem tökéletes, csak ez magas. Nem érdekel.

2018. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!