Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges ha ropogtatom az...

Tundercipello kérdése:

Egészséges ha ropogtatom az ujjam? És ha nem hogyan tudnék leszokni?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond és érdekelne ti mit gondoltok. Ezt nálam nem úgy kell elképzelni hogy ha mozdulok roppan áááá nemmm.... kb. 5( olvastam olyat hogy ennek az értéknek min. 20 percnek kéne hogy legyen) percenként minden ujjamat min. 3x ki tudom roppantani ill. a térdem és a bokám is és nagyon durván hangosan roppan( még a térdem annyira nem is). És a lényegesebb kérdésem hogy hogyan szokjak le róla. Ez nálam egy kb.3-4 éve tartó szokás szóval elég nehézkesen de már próbálkoztam csak már rutinná váltak ezek a mozdulatok. Mit tudnék tenni?

2017. máj. 29. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle bajod. Maga a recsegés viszont jelzi, hogy valami nincs rendben, nem áramlik rendesen és/vagy nem megfelelő állagú a szinoviális folyadék (az ízületek kenőanyaga). Lenmag a leghatásosabb erre. De ha az ujjaidat az utolsó percnél fogva meghúzod egy kicsit, lehet hogy elmúlik vagy enyhül a recsegés, legalább átmenetileg. Ha nem tudod recsegtetni, akkor pedig könnyebben leszoksz arról, hogy kényszeresen csináld.


(egy csontkovács)

2017. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És akkor érdemes lenne ezt egy dokival is megnézetni hogy mi van? És ha igen akkor kivel( mármint milyen orvossal)? De az megnyugtató hogy nem lesz tőle bajom. Ezt az utolsó percnél meghúzom dolgot már többször is csináltam de csak azt értem el hogy nem 5 perc múlva roppant megint hanem kb. 10 perc után

Köszi hogy szántál rám egy kis időt!

2017. máj. 30. 07:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden ropogtatásnál kopik a porcod,de ezzel szerintem nem muszáj dokihoz fordulni max vehetsz D vitamint vagy akármit ami erősíti a csontodat/porcodat . Nekem is ropognak az izületeim ,de én erről már nem tudok leszokni.
2017. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Minden ropogtatásnál kopik a porcod" - elterjedt tévedés. Az ízület ropogásánál nem szilárd porcszövetek adják a hangot (jól is néznénk ki), hanem a szinoviális folyadékban, tehát az ízület kenőanyagában vákuumbuborékok keletkeznek (mert az ízületi tok rugalmas, tud tágulni, ha feszítő erő hat az ízületre, a folyadékok térfogata viszont nem tud változni), és ezek pattognak el.
2017. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egészséges a ropogtatás és a lerakódásokat is leszedi valamilyen szinten. De sok embert idegesít ezért nem tanácsos társasságban ropogtatni.
2017. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!