Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szegbe léptem, mi a teendő,...

Szegbe léptem, mi a teendő, kaphattam vérmérgezést szepszist, félek?

Figyelt kérdés

Vasarnap szegbe leptem vagyis csak epp h rá , nem lattuk h verezne de azert megmostuk , eceteztem .

Dokihoz elmentem ugyeletre ott azt mondta nincs semmi gond epp borfelulet nem lesz gond .Masnap elmentem a haziorvoshoz aki szinten nem latott sebet , nem piros ,duzzadt, nem fáj viszont azt mondta azert ad tetanuszt ma kell mennek .Nem túl késő


2017. máj. 30. 06:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha két orvos és ti sem láttatok semmit, és még tetanuszt is kaptál, akkor 99,9%, hogy semmi bajod nem lesz. Ha mégis pirosodna a lábad, belázasodnál, akkor menj vissza az orvosodhoz. De valószínűtlen, hogy bármi bajod lenne. (A tetanusz a legveszélyesebb és leggyorsabban bajt csináló betegség, a többinél van idő.)
2017. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl késő. Vérmérgezést kapni jóval hosszabb folyamat. Ha a doki jónak látja, akkor adasd be a biztonság kedvéért.
2017. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma kapom meg:)

Csak félek h keső es szepszist kapok , egyebkent nem latjuk hol szurt meg nem is fáj de mindenkêpp be adatom de ettol a vermergezestol felek :(

2017. máj. 30. 07:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor kösd be! Úgy már igazán nincs mitől félned.
2017. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem érted, hogy nem kapsz vérmérgezést? Az hosszabb idő. Hallottál már a piros csíkról, ami a fertőzött sebtől elindul a szíved felé? Menthető vagy, amíg a csík el nem ér a szívedig, addig az injekció is beadható, az meg napokba, akár egy hétnél többe is beletelik, de a csík is csak akkor indul el, ha a seb gyulladt, lázas. Nálad meg ez nincs.

Ha neked ép a bőrfelület, akkor ugyan mi a frásztól kapnál vérmérgezést? Vasárnap történt, másnap tetanuszt kapsz, nyugodj már le, ennyi idő alatt mibe akarsz belehalni?

2017. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hallottál már a piros csíkról, ami a fertőzött sebtől elindul a szíved felé?" - urban legend. Persze, mint minden makacs félretájékoztatásnak, ennek is van valóságalapja.

Az első dolog, amit tisztázni kell, hogy a tetanusz és a vérmérgezés két külön betegség. Mindkettő fertőzéses, de a vérmérgezést más baktérium, tipikusan streptococcus okozza.

Ennek a tünete, hogy bordó csíkok jelennek meg a fertőzött terület környékén, ez a vénák kirajzolódása, gyulladás következtében. A csík nem "megy" sehova, főleg nem a szív felé, bár egyre kiterjedtebb területen látható. Ilyen esetben az embert sima antibiotikummal kell kezelni, és a fertőzés elmúlik.

A tetanusz-injekciónak ehhez a világon semmi köze, az a tetanusz ellen véd, ami ellen már amúgy is immunizálva vagyunk ÁLLÍTÓLAG. (Nem mellesleg egészséges immunrendszerű és szervezetű embernél a tetanuszfertőzés tünetmentesen gyógyul. Gondoljatok bele, régen a paraszt naphosszat a földet túrta mindenféle védőoltás nélkül, hányszor kapott tetanuszfertőzést élete során? Mindenki tetanuszban halt volna meg már 20 éves kora előtt.)

Ha a tetanuszfertőzés kijön valaki, annak tipikus első tünete az állkapocs vagy a kézfejek merevgörcse. Ilyen esetben mentőt kell hívni, és az intenzív osztályon kezelik a beteget. Ha időben bekerül, a túlélési, felépülési esélye 90% felett van, tehát ez sem annyira para.

2017. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nincs itt semmi félretájékoztatás, a kérdező a vérmérgezésről ír, arra reagáltam. És hidd el, átestem rajta, tudom, mi hova megy, vagy nem megy.
2017. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!