Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pikkelysömör a talpon? Aki...

Pikkelysömör a talpon? Aki hasonló helyzetben van vagy volt, tudna adni valami tippet?

Figyelt kérdés

A talpamon vannak ilyen kisebb-nagyobb pikkelysömörös plakkok (ha jól tudom, így nevezik) A Dermovate nevű krémet kaptam rá, ami picit segít, de nem teszi teljesen láthatatlanná, mintha ott sem lenne, és így nyáron ez elég kellemetlen, állandóan cipőben lenni, nem lehet egy csinos szandált vagy papucsot felvennem. Ha esetleg valaki meglátná, aki nem ismeri a betegséget, tuti azt hinné, hogy valami fertőző betegségem van. Van valakinek bevált módszere, ötlete?

Köszönöm a válaszokat!

21/N



2017. máj. 30. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Napoztasd a talapadat, ez sokszor segít, nekem Bioptron lámpa is segített, 4-4 perc kék és sárga fénnyel naponta 2-szer és körömvirág krémmel kentem, karomon jött elő kis területen.
2017. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

K* sok embernek van bőrproblémája, és lehet, hogy te azt hiszed, hogy mindenki más azt hiszi, hogy ezek fertőzőek, de szerintem nem.

A pikkelysömör pont az, aminél bárkinek a bevált receptje vagy használ neked, vagy nem. Végig kell próbálni mindent, amit mondanak, akár e célra készült szert, akár házi praktikát. Sajnos, a legtöbb sömörösnek van erre ideje.

A Dermovate az egy nagyágyú, kemény szteroidos kocsikenyőcs, ha az nem használ, akkor pláne kemény küzdelem lesz. Remélem, mondták, hogy ne használd folyamatosan.

Mostanában figyeltek fel magyarok a Sorion nevű krémre, ami egyeseknek szintén jót tesz.

2017. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy nem szabad folyamatosan használni. Utána nézek a másik krémnek. Köszi! :)
2017. máj. 30. 23:14
 4/4 anonim ***** válasza:
A pikkelysömör nagyon hamar "hozzászokik" az alkalmazott krémekhez. Váltogatni kell a szteroidos krémeket, illetve hígított formában alkalmazni. A bőrgyógyászok szoktak felírni különböző bőrápolókat, ami tartalmaz szteroidot is. Nekem 3 félét is írtak, és azt váltogatom.
2017. júl. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!