Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros napi 2-3 bögre kávé egy...

Káros napi 2-3 bögre kávé egy fejlődő szervezetnek?

Figyelt kérdés

Kb fél éve rákaptam arra,hogy bögréből igyam a kávét. A reggeli első kávém nélkül tuti hogy elaludnék a buszon ,órákon. A második kávét csak az íz miatt iszom meg ,a harmadikat meg szünetben ,cigizéskor. Nagyon ritkán előfordul ,hogyha valahol délután megkínálnak kávéval ,megiszom azt is.

16 éves vagyok ,befolyásolja ez valamilyen módon a fejlődésem?


2017. jún. 1. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A fejlődésre nincs hatással, esetleg ha magas a vérnyomásod, akkor nem tesz jót, ha sokat iszol. Bár attól is függ, hogy milyen erős ez a kávé. Nekem pl. alacsony a vérnyomásom, ha nem iszom kávét akkor egész nap fáj a fejem, de ha már 3-at innék, akkor úgy bepörgök, hogy remeg a kezem. Ezért csak ilyen gyorsna oldodó light-oskávét iszok, 2-t, a másodikat még gynegébre is csinálom.
2017. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
napi 3 kave nem karos semmilyen szinten
2017. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A káve nem, fent maradni sem segít, ami káros a cigizés.

Mi a faxnak cigizik egy 16 éves gyerek?

2017. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden káros, amire rászokik a szervezet, mert függőség alakul ki. Nem ártana napi rendszerességgel vérnyomás mérni.
2017. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3 bögre kávé az 3 BÖGRÉNYI mennyiségű feketekávét jelent?


16 évesen sok, sőt, rengeteg.


A fejlődésben a cigi okoz visszamaradást. Majd később betegségeket és halált.

2017. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Káros.

3 bögre sok.

Napi 1 normál kávé jó.

Az meg már rossz, hogy úgy gondolod, hogy enélkül elaludnál.

2017. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem lemegy több is ennyi idős vagyok mint te. Első kávé mert fáradt vagyok és enyhe elvonási tünetek jelentkezése. A többi meg jól esik. Itt inkább a dohányzással van a baj. Ha nincs szív betegséget még 1-2 kávé jót is tesz, segít megelőzni. A dohányzást azzonal hagyd abba!
2017. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!