Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha egy betegség...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mit jelent az, ha egy betegségnél az szerepel, hogy neurodegeneratív?

Figyelt kérdés
Ezzel a kifejezéssel akkor találkoztam,amikor nemrégen rá kerestem arra a betegségre,mellyel állítólag születtem,ez a betegség a régi nevén Hallervorden-Spatz,a mostani nevét még nem jegyeztem meg és engem érdekelnek az ilyen dolgok nem csak saját magammal,hanem úgy általában is.

2017. jún. 2. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok neurológus, de azt jelenti, hogy idegrendszeri elváltozás.Leggyakrabban veleszületett genetikai hiba. Nem bántásból mondom, de most néztem meg a gugliban. Ez neked is menne.
2017. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy az idegrendszer fokozatosan károsodik, ami a tüneteket okozza.


Ez a te betegséged? Iszonyú ritka elvileg. PKAN vagy pantotenát-kináz asszociálta neurodegeneratív betegség. Szerintem jobban jársz, ha az orvosaiddal konzultálsz erről, mert ez ritka betegség, szerintem kevés használható infót fogsz te vagy bárki találni róla magyar nyelven.

2017. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló csak jelezném neked,hogy amikor rá kerestem a google-on akkor,nem találtam úgy,hogy neurodegeneratív,csak mint neurodegeneráció és nagyobb részt angolul,németül meg még más idegen nyelven és ezért jutott eszembe,hogy itt felteszem ezt a kérdést ebben a témában..
2017. jún. 3. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!