Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas láz okozhat...

Nagyon magas láz okozhat hallucinációt?

Figyelt kérdés

Pár hete nagyon beteg voltam két hétig, de a szüleim nem hitték el, mert nem fújtam az orromat. Egész hétvégén hánytam, rosszul voltam, de közölték, hogy a "másik gyerek", aki köhögött, sokkal betegebben is bement.Szóval hétfőn iskola, ekkor már rosszul voltam nagyon. Előtte este már alig aludtam a láztól, de vizes ruhát nem engedett anya. Erre kitalálták, hogy azért vagyok rosszul, mert nem alukálni eleget. Hétfőn a tanár haza akart küldeni, fel is hívtam őket, de nem engedtek eljönni, apa ordított, hogy bírjam ki, ezért a büfében feküdtem. Amikor hazaérek és majdnem összeestem, még ő csésze le. Utána elmentem az orvoshoz, aki írt gyógyszert. Mondta, hogy eszembe ne jusson, így iskolába menni. Hazamentem, vánszorogtam inkább, erre lecsesztek és leb.sztak, hogy alukálni gyógyszert nem irattam. Hozzáteszem hányni jártam még inni és apa az, aki már hajnali 4-kor randalírozik. És közölte, hogy még ne próbálják itthon maradni. Vírus és ki kell feküdni. Szóval sokszor majdnem elájultam a suliban, meg a padon feküdtem, de nem engedték, hogy itthon maradjak. Pénteken voltam olyan rosszul, hogy már nem láttam rendesen, mozgott a lámpa, meg beképzeltem dolgokat. Előtte már bántottak, meg közölték, hogy rám hívják az ügyeletet, és bejáratnál az elmegyógyintézetbe. Hozzáteszem egész héten ezt művelték. Meghogy tuti drogozom.

Megmértem és 41 volt a lázam. De annyira ideges voltam már, hogy pihenni nem tudtam. De erre sem mondták azt, hogy ügyelet vagy valami, hanem csak ordibáltak. Utána héten még nagyon rosszul voltam, de rá egy hétre lmúlt minden.

Szerintetek normálisak voltak? Azóta is a történtek hatása alatt vagyok, pedig több hét telt el azóta.


2017. jún. 4. 10:44
 1/8 A kérdező kommentje:

*alukáltam

Ez a mániájuk. Bár, ha nem alukálsz eleget, maximum fáradt vagy és nem lázas.

15/L

2017. jún. 4. 10:48
 2/8 anonim ***** válasza:

A szüleid barbárok. Milyen szülő az ilyen? Úr Isten,olvasni is rossz volt.

Komolyan mondom, sajnállak.

A 41 fokos láz már olyan magas, hogy kórházban ápolják őket, szerencsés vagy,hogy otthon teljesen felgyógyultál.

És igen, a nagyon magas láz okoz hallucinációt.

2017. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél el saját magad dokihoz?
2017. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hogy ilyen gyenge meg beteg soha nem voltam. Dékán, ha nem fújom az orrom, akkor biztos nem vagyok beteg.

A sima náthával, amikor fújó az orrom, akkor simán elvagyok, max. kicsit kényelmetlen. A köhögés, meg maximum a többieket zavarja.

Egyébként azóta vannak ezek a szörnyűségek, mióta apa nyugdíjas. A "megbolondulás" és "drogozás" mindig elhangzik ilyenkor a szájából. Mégha meghajlás, hogy vírus, akkor "ilyen nincs, akkor tuti megbolondult által csak, az orrodat sem fújod".

Én annyira megbántam, hogy egyáltalán megmondtam nekik, hogy rosszul vagyok. Csákhát valami magyarázat kellett, hogy miért nem alukálok rendesen. Egyébként ilyen csúnyán még nem szidtak soha, apa meg is tépett, hogy ne szimuláljak és olyan gyűlölet volt a szemében, amilyet soha sem láttam.

Anya ráadásul tanár, ott is betegek a gyerekek, velem mégis így tesz.

Valaki azzal fenyegeti a lázas gyerekét, hogy jönnek érte, aztán majd az elmegyógyintézetbe elrendeznek.

Teljesen kikészítettek, komolyan.

2017. jún. 4. 11:11
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, de nem engedték, hogy itthon maradjak.

Vissza kellett volna mennem, de mindig úgy értem haza az iskolából, hogy nem tudtam.

Utána meg kezdtem jobban lenni, két hét alatt el is múlt. Bár még utána héten is kicsit gyenge voltam még.

2017. jún. 4. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: Az elmegyógyintézetbe nem fog szülő berendelni. Hogy valaki elmegyógyintézetbe kerüljön, ezt szakorvosi vagy igazságügyi véleménynek kell alátámasztania, nem pedig egy idegbeteg szülőnek, már bocsi.

Ha valaki mégis megpróbálná ezzel az indokkal elmegyógyintézetbe küldeni a gyerekét, kiröhögnék jó hangosan.

Hidd el, előbb kerülnének a szüleid elmegyógyintézetbe, mint te. Látszik a leírásodból, hogy ők mentálisan nem tiszták.

2017. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mit lehetne tenni, hogyha legközelebb is lebetegszem, ne ez legyen?

Teljesen kiidegeltek, komolyan. Mióta gimnáziumba járok csinálják ezt.

A másik indokok meg az, hogy "tuti az iskola miatt vagyok beteg, inkább hagyd ott". Meg azt is ordította apa, hogy "Kicsinálom, ha itthon marad, nem látod, hogy csak nem akar iskolába menni?"

Komolyan ennyit nem ér az, hogy betegen itthon maradjak, ha pihenni sem hagynak, csak kikészíteni. Hetekkel utána is ezen emésztem magam, ezzel meg full elérték a céljukat.

2017. jún. 4. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Beszéld meg velük józanul, komolyan leülve és határozott hangnemben.

Ha ez sem segít, akkor szólj az osztályfőnöködnek és intézkedni fog. Vannak ügyek, amiben csak ő fog tudni eljárni.

2017. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!