Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Xanax (Alprazolam) - ból...

Az Xanax (Alprazolam) - ból hány mg számít túladagolásnak, illetve hány mg okoz túladagási tüneteket pl. elalvást?

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet pontosan megmondani, mert nincs egyértelmű limit.Sok mindentől függ.Pl.:Testsúly, nem, életkor.A legmérvadóbb a kérdésben, hogy egy adott ember szedi e ezt a nyugtatót, illetve mennyire van hozzászokva a szervezete. Az elalvás nem túladagolás, hanem kívánt hatás.Pl. ha egy 110 kilós ember nincs hozzászokva, mert sose szedte, akkor 0.5 mg-tól is simán alszik 12 órát.De ha egy 50 kilós nő rendszeresen szedi, és hozzászokott, akkor 2mg-tól sem lesz álmos.Ismertem egy függő srácot, ő már 20 mg-ot vett be egybe, és attól sem aludt el.Ha öngyilkosság miatt érdeklődsz emiatt, akkor felejtsd el! Nyugtatóból nem lehet annyit bevenni, hogy halálos legyen.Még 200 szem sem az. Vagy kihányod, vagy két nap alvás után felébredsz. Borzalmas közérzettel, kiszáradással, szédüléssel, fejfájással.Ha segítség kell, írj privátot!
2017. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja nem azért kérdeztem, férre értés ne esség.

Csak nekem is van egy ismerősöm, aki rossz lelki állapotban van és múltkor bevett egy levél (10db) 0.5 öset délután és másnam estig aludt. Este felkelt elég kókán ivott hányt és visszanent aludni.

Csak miatt kérdezem, dehogy egyszer valami baja legyen tőle.

Amúgy köszönöm.

2017. jún. 5. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:

16 eves vagyok, 45 kg es neha 2 mg-ot is beszedek. Hozzaszokas, az van. Kb az a tuladagolasos adag nalam 10mg lenne, aki sose szedte, annak 3 mg mar bajos. Az amolyan nagyon fuggoknek 40mg lenne a tuladagolas. Ezt okozna:

-elajulas

-hanyinger, hanyas

-fejfajas

Es ami nem valoszinu, de bekovetkezhet: legzesbenulas.

Ne adagoljatok tul!!

2017. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire van hozzászokva
2017. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!