Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha hirtelen felkelek, akkor...

Ha hirtelen felkelek, akkor szédülök. Ez normális?

Figyelt kérdés
Elég magas vagyok (180 cm) és ha pl az ágy széléről viszonylag hirtelen felállok, akkor szédülök, van, hogy remegek, de arra is volt példa, hogy egy pár másodpercig semmit nem láttam, ez elég ijesztő volt, nyitva volt a szemem, de semmit nem láttam. Na mindegy, szóval ti tapasztaltatok már ilyet? Normális ez? Elmúlik idővel? 14/L
2017. jún. 6. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális. Ha hirtelen felpattansz, leesik a vérnyomásod. El is lehet ájulni. Én egyszer felugrottam fekvő helyzetből, és beestem az asztal alá. Nem biztos, hogy elmúlik. Meg tudod előzni ezt, ha nem ugrasz fel azonnal, hanem lassan állsz fel. Felnőtt korodban ihatsz egy kis kávét.
2017. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én mikor szédültem kiderült hogy vas hiányom van!
2017. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen bárkivel megtörténhet,mert az egyensúly érzéknek is alkalmazkodni kell .Ilyenkor a szemet is jobbra ,balra meg kell mozgatni .
2017. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. jún. 7. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahoy! Normális. Én is 180 cm magas vagyok, és ehhez mérten, állandóan, az év minden napján alacsony a vérnyomásom. Szerintem én minden reggel úgy állok fel az ágyról, hogy utána pár másodpercig nem látok semmit, és szédülök. A muterom is. A vérnek kell egy kis idő, mire eljut az agyamig, ez van, nagy a távolság. :D


Annyi a lényeg, hogy ilyenkor lehetőleg várd meg ezt a pici időt, mielőtt elindulsz a lépcsőn pl., mert lezúghatsz. Elájulni nem fogsz, nyugi. Velem még sosem fordult elő. Sőt, amikor régebben szórakoztunk ezzel a 'ki tud elájulni, ha belégzés nélkül guggolgat, stb' dologgal, nekem sosem sikerült, ugyanúgy nem láttam 2 másodpercig, de aztán újra láttam, és ennyi.


Én most 25 vagyok, nálam nem múlt el, de eskü, már észre sem veszem, annyira megszoktam. Azt mondják, a vérkeringésnek jót tesz a rendszeres sport, esetleg (ha nem sportolsz), próbáld ki! Az segít, hogy a fejed és lábad is kapjon a jóból... :)


Azért is javaslom, mert idős korban így tovább maradsz szellemileg a toppon.


(180 centis embereknél ez normális dolog, de ha aggaszt, menj el egy vérvételre/EKG-ra!)

2017. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!