Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 hónap alatt rá lehet szokni...

2 hónap alatt rá lehet szokni az alkoholra? Ha igen, lehetnek káros hatásai most?

Figyelt kérdés

Ha 2 hónapig rendszeresen ittam (először csak bort, majd elkezdtem töményet is... két-2,5 hónapja rendszeresen iszom..


Főiskolás vagyok, mellette dolgozom.


Most ugye bejött a nyár... mozgós jellegű munkám van. Nem tudom, mi miatt lehet (lehet a meleg miatt is) de a lábfejem is bedagadt / volt, hogy a bokám is bedurrant. Lehet összefüggenek a vesével, éregtelenítéssel..


Igazából az érdekelne, hogy:

két-két hónap alatt rá lehet szokni? Mármint, ilyen tökre kellemes érzést okoz (üres hasra iszom)


Illetve az érdekelne, hogy ha nagy kánikula van, okozhat lábfejdagadást?

Szerintetek van káros hatása, ha mindennap iszom? Vagy pl 4 cl tömény nem baj egy nap? (Bort már nem iszom, a sörtől meg úgy vettem észre, hogy csak a lábfejem dagad meg... )


23/l



2017. jún. 7. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Alkoholista lettél 23 évesen, ráadásul nőként. Grat.
2017. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alkoholfüggés fokozatosan alakul ki. Az alkoholfüggők nagyobbik fele nem is tudja magáról, hogy az (mert bármikor hozzájut az adagjához, és az elfogyasztásától nagyjából-egészében józan marad).


"Szerintetek van káros hatása, ha mindennap iszom?" - á, dehogy. Ne higgy annak, aki ilyet mond. Az tiszta véletlen, hogy az alkoholisták 15-20 évvel korábban halnak.....


Az összes szeszesital közül a tömény a legrosszabb az egészségnek, az üres gyomorra ivás meg még pluszban nagyon rossz.


"Vagy pl 4 cl tömény nem baj egy nap?" - a fő baj az, hogy lehet abból még 4 dl/nap is, ha tovább csinálod... És ha most gondot jelent az abbahagyása, mi lesz majd akkor?!

2017. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!