Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A minap olvastam, hogy napi...

A minap olvastam, hogy napi 5000mg C vitamintól 2-3 hónap alatt eltűnik a narancsbőr. Ez igaz? Valaki kipróbálta már? Nem túl káros ennyi C vitamin?

Figyelt kérdés

"...de nemrég hallottam egy előadáson, hogy a napi 5ezer milligramm C vitamintól 2-3 hónap alatt olyan feszes lesz a bőr, hogy még a narancsbőr is eltűnik. Ez akkora mennyiség, hogy nem lehet egyik napról a másikra elkezdeni ekkora adagot szedni."


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 21. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a C-vitaminból a szervezet csak egy bizonyos mennyiséget tud feldolgozni,a többit kipisiled. Ezért jó napi 2-3-szor kisebb mennyiségben magadhoz venni. Szerintem napi 5000 mg csak pazarlás, mert nem marad meg a szervezetben. 1000 mg sem, szóval mindegy mennyit veszel be.
2011. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem zsírban oldódó gyógyszer, de azért nem veszélytelen. Én nem tenném ki lehet a vesémet ennek a megterhelésnek, de ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a hülye, és ez egy tök király terv. Más véleményt is kérj ki, mondjuk egy orvosét!!:)
2011. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a felesleges C vitamin mennyiség kiürül a szervezetből a vizelettel...de nem tudom biztosan, hogy ilyen mennyiségnek milyen a hatása hosszú távon.
2011. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hátha egy orvos is elolvassa ezt a kérdést. Ha nem, akkor felhívok egyet. :)
2011. aug. 21. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Még a tudósok véleménye is megoszlik a napi nagy mennyiségben bevitt C-vitamin hasznosságáról.


Mindenesetre, ha úgy döntesz, hogy kipróbálod, csak akkor tedd, ha nem volt még veseköved, akkor is napi többszöri alkalommal (6-10X) sok vízzel! Egyszerre nagy mennyiség gyomorpanaszokat és hasmenést okozhat.

2011. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A C vitamin valóban feszesíti a bőrt?
2011. aug. 21. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a C-vitamin sem csodaszer, és ekkora tételben tud vesekövet okozni.

Én inkább a sok víz, sok mozgás, kevés méreganyag kombóra szavazok, az tuti használ.

Anélkül, hogy ezeket megtennéd, ne várj hatást. :S

2011. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, a narancsbőr nem ettől fog elmúlni. Ha rákeresel, kb. ezerszer írtuk már le, hogy mitől.
2011. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A C-vitamin vízben oldódik, ergo nem lehet túladagolni, mert kipisiled, innentől fogva nem is hasznosítja a szervezeted csak jó drága lesz a vizeleted.

Ezen meg megy a vita mindig, megosztja a véleményt, de túlzott C-vitamin bevitel még vesekövet is okozhat, egészséges embernek elég napi 500 mg is.

Mellesleg én erősen kétlem, hogy attól múlt volna el az illetőnek.

2011. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!