Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdjem a testépít...

Hány évesen kezdjem a testépítést?

Figyelt kérdés

2017. jún. 12. 16:40
 1/1 anonim válasza:
Hát legjobb lenne, ha 18 éves kor után kezdenéd el, a növekedés befejeztével, mert addig sokkal sérülékenyebbek az ízületeid, a szövetek stb. Súlyzós edzés pl. nem is ajánlott 18 év alatt. Viszont ha rendes edzővel végzed a gyakorlatokat, akkor 18 éves kor alatt is simán elkezdheted, de kerülni kell ilyenkor a maximális terhelést(amiből minimum 8-at nem tudsz egy sorozatban megcsinálni). Természetesen az edző véleményét is kikérném a helyedben. Mondjuk azt nem tudom, hogy mi a célod, mennyire is akarod komolyan venni a testépítést. Szerintem serdülőként simán edzhetsz edzővel amúgy(de nem tudom hány éves vagy.) Viszont anélkül ne, és csak nagyon óvatosan! Sajnos én anno 14 évesen csak úgy belevágtam, edző nélkül(pedig az elején segített és mindent betanultunk) és rengeteg bajom is lett belőle. És még az étrend is nagyon fontos tényező, arra is figyelj! Ha bármi kérdésed van még privátban szívesen segítek. És sok sikert hozzá!:)
2017. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!