Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alkoholizmus?

Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Tegnal az eg,ik barátommal megittunk egy 0.2-es Royal vodkát, kevertük narancslével. Ma pedig kívánom az alkoholt.

2017. jún. 17. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Xd idiotizmus inkább
2017. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Azért kívánod a vodkát, mert a "hatása" jól eset. Lefogadom, hogy az ízét nem érezted. Mert, hogy nincs. Az alkoholizmus az az, ha a kalóriaértéked több, mint felét tölti ki (például neked 1600 és 800-nál többet), illetve a szociális kapcsolataidat is veszélyezteti, ennek ellenében nem veszed észre. Ez nem az.


Most teljesen jó szándékból javasolnék neked valamit. Látom, hogy fiatal vagy. Szerintem hagyjad a töményet. Nem azért, hogy lemondassalak az alkoholról téged, de nem jó dolog egy fiatalnak. Nem mintha védeném ezt a rendszert, de az a 18-as korhatár sem véletlen. Azért azt nem nehéz kivárni. Akkor majd érettségin pezsgőt bontotok és isztok pár pohárral. Lesz elég felelősség tudatod, és majd isztok együtt. Én ezt úgy hiszem, hogy csak a nagyfiú beszél belőled, mert a vodka nem tesz egy alkalommal olyat, hogy de kívánnám másnapra. Ami ráadásul olyan tömény, hogy még én sem bírom napi szinten 42 évesen.

2017. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol kívánása elvonási tünet, valószínűleg az előző napi fogyasztás eredménye.


#2: Egyrészt honnan veszed, mennyi idős a kérdező?

Másrészt honnan veszed, hogy először ivott alkoholt?

2017. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudjuk kérdező. Az alkoholizmus egy betegség, amit egy génhiba okoz. Van, aki végigihatja az életét anélkül, hogy alkoholistává váljon, és van, akinek az első pohár meghatározza a hátralevő életét.
2017. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Az alkoholizmus egy betegség, amit egy génhiba okoz." - ez eléggé vitatott. A konkrét gént még nem találták meg. (Szerintem nem is fogják, mert ami születési adottság, az csak a függőségre való hajlam, amit viszont nem egyetlen gén határoz meg.)
2017. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pedig az eszkimó esetében ilyesmi áll fenn. Vagy tévedek?
2017. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!