Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a csontot,...

Hogy hívják azt a csontot, ami a nagyláb újj végén kinő?

Figyelt kérdés

Mit tudok ellene tenni,ugyani nekem ez a szülés után jött ki 8 hónappal.Gondolom hozzájárult a nagyobbb súly(+26kg)is,és az ez miatt kialakult rossz tersttartás is.Többször éreztem mostanában,hogy fáj a bal talpam.Ezelőtt nem volt nekem ilyen,de most van olyan cipőm is,amit nemtudok hordani,mert fáj benne a lábam,a csont miatt.

Van rá gyógymód,gyógytorna?


2010. máj. 19. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy a bütyökre gondolsz?

Az a nagylábujj elferdülése tulajdonképpen, és okozhatja túlsúly.

Túl nagy terhelés jut a harántboltozatodra (a lábujjak alatti párnácska a talp egyharmadánál, bőrkeményedés is szokott lenni ott néha) ez az a rész a tapladon, ahova nehezedsz, ha megemeled a sarkad. Itt boltozat kellene hogy legyen, vagyis nem szabadna lelapulnia a földig.

Ha már lelapult, akkor nem nagyon lehet visszacsinálni, és sajnos ez egy idő után bütyköt eredményezhet.

A bütyök tulajdonképpen a többi ujj felé forduló nagylábujj. Erre gondoltál? Elvileg nem nő ki a nagylábujj végén semmilyen csont, vagy ha igen, akkor az műtéti probléma (ortopéd orvos megmondja).

Sajnos a bütyökkel sem lehet nagyon mit kezdeni.

Tehetsz a lábujjaid közé úgynevezett "terpesztőt", nem tudom, mi a rendes neve, szilikonból vagy szivacsból van. Lehet a bütyköt kívülről is védeni, hogy a cipő ne dörzsölje, szilikon karikával (a cipő és a bütyök közé kell tenni).

Jót tesz egy szendvicsszerkezetű talpbetét is, ez a rendes neve, jó nagy harántemelő van benne, de lehet hogy az elején furcsa lesz, és csak sportcipőben lehet hordani. (Meg 3400 forint, de évekig bírja, nekem van.)

Minden lábbeliben hordj valamilyen talpbetétet, ez fontos.

Ezeket mind lehet gyógyászati segédeszköz boltban kapni, ha ott megmutatod a kinőtt csontot, vagy bütyköt, legalábbis én gondolom hogy az, még lehet hogy ennél jobb ötletük is támad.

Ha viszont nem, akkor az ortopédiára kellene elmenned, de ne húzd sokáig, mert csak egyre fájdalmasabb lesz.

2010. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!