Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy létezik az, hogy meghallo...

Hogy létezik az, hogy meghallok mindent de a beszédet nem mindig értem? Pl ha zenét hallgatok gyakran nem értem hogy miről énekelnek.

Figyelt kérdés
2017. jún. 21. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van, az oka pedig az, hogy a fullben a csigaban (ami a beerkezo mechanikai hullamokat az idegek szamara elektromos jelle alakitja) az erzekelok egy resze elhalt (nalam pl egy gyerekkori ful-fertozesnek hala).


Igy a hangot erzekeled de mivel keves az erzekelo, igy nem tudod annyira megkulonboztetni a kulonbozo frekvenciakat - mint amikor egy fenykep "zajos" - az informacio ott van, de nem tudod megfeleloen rogziteni.

2017. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul, hogy nem értem, pl:

https://www.youtube.com/watch?v=StlMdNcvCJo

2017. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ebben semmi furcsa nincs, attól függően, hogy éppen milyen stílusú zenét hallgatsz, meg persze függ a hangtechnikustól is, az eszközöktől, hogy vették fel stb... változik, hogy az ének hangsávja milyen hangerőn van, hogy van belekeverve a számba, közrejátsszhatnak még az akcentusok, a kiejtésel való játék meg effélék. De lehet csak simán a füllhallgató/hangszoró/hanghullámokat kifele közvetítő apparátus nem adja olyan jól át az adott frekvenciát. Vannak számok amik direkt háttérbe helyezik az éneket, vocált. Nagyon sok, például angol számot, még az anyanyelvűek se értenek, hallják rendesen, leírt szöveg nélkül.
2017. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!