Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kéne most csinálnom? (lent)

Mit kéne most csinálnom? (lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória-e, de talán ez tűnt a legmegfelelőbbnek.

Szóval az a helyzet hogy nemrég kiújult az ekcémám és emiatt az üzemorvos nem adta ki az egészségügyi alkalmasságit a nyári gyakorlatomhoz, hanem elküldött bőrgyógyászhoz, aki szintén azt mondta hogy igen, valószínűleg ekcéma, de ha ilyen helyen gyakorlatozok(étterem)akkor mindenképp ki kell vizsgálni 100%-osan hogy tényleg az-e.

Minden alkalommal azt mondja és írja az ambuláns lapomra hogy ekcémám van, de valamilyen csípés, allergia vagy rühesség gyanúja is fennállhat és hogy egy hét múlva menjek vissza ellenőrzésre,de egyébként krémeket is az ekcémára írt fel. Az üzemorvostól már harmadszorra küldenek el emiatt alkalmassági nélkül, mondván amíg nem negatív a lelet biztosra addig nem engedhetnek.

Ez a gyakorlat egy hónapos lenne és elvileg muszáj lenne megcsinálnom ahhoz hogy a következő évfolyamba léphessek, de mit tegyek ha esetleg nem engednek megcsinálni? Osztályt kell ismételnem?



2017. jún. 21. 23:57
 1/7 TR75 ***** válasza:
Mi az oka az ekcémának? Allergia vagy irritáció?
2017. jún. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudom...

Amikor először volt ekcémám,kb 0,5-1 éve akkor a felírt krémek nem nagyon hatottak, de 1-2 hónap után el kezdett múlni és így ennyiben maradt, azt nem vizsgálták soha hogy mitől van.

2017. jún. 22. 00:38
 3/7 TR75 ***** válasza:

Pedig ennek utána kellene járni, mert lehet, hogy el kellene gondolkodnod azon, hogy másik pálya felé fordulj. Ha irritáció okozza, akkor egyszerűbb a helyzet, védőeszközt kell használni.

Ha allergiás ekcéma, akkor nagyobb lehet a baj, mert lehet, hogy valamilyen gyakran használt anyag váltja ki a szakmádban, ami ellen esetleg csak úgy tudsz védekezni, ha teljesen elkerülöd.

Ami segíthet, például az Unguentum ad vulnera FoNo, sebekre, kisebb égésekre (elsőfokú, kis felületű) jó, nyugtatja a bőrt. Ha az ekcéma nagyobb bőrfelületen jelentkezik, akkor az problémásabb.

Konkrétan ekcéma, vagy atópiás dermatitisz?

2017. jún. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valójában így is-úgy is új pálya után néznék. :D Rájöttem már egy ideje hogy rosszul választottam a vendéglátással, nem nekem való, de ugyanolyan érettségit kapok itt mint egy gimnáziumban és úgy gondoltam hogy nem szeretném itt hagyni ezt az iskolát, osztályt, a heti 1 gyakorlat plusz nyáron ez az egy hónap kibírható.

Konkrétan ekcéma egyébként.

2017. jún. 22. 19:37
 5/7 TR75 ***** válasza:
Ki kellene vizsgáltatni, mert ez így elég homályos. Oka mindenképpen van, ha más nem, hát lelki eredetű.
2017. jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is ezt szeretném, de a mostani bőrgyógyászok nem annyira foglalkoznak vele(mikor először volt ekcémám más volt az orvos) ezt mutatja az is hogy már 3-szor megyek, de csak megnézik azt mondják valószínűleg ekcéma, de nem biztos, menjek vissza majd újra.

Pedig még ha ránézésre tényleg nem is tudja 100%-ra mondani hogy ekcéma,ha jól tudom pl a rühességet mikroszkópos vizsgálattal viszonylag egyszerűen kizárhatná...

2017. jún. 24. 00:49
 7/7 TR75 ***** válasza:
Talán azt várja a bőrgyógyász, hogy magánrendelésre menj el...?
2017. jún. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!