Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leírná valaki pontosan, hogy...

Leírná valaki pontosan, hogy hogyan lehet otthon fület lyukasztani?

Figyelt kérdés

Hétvégén akarjuk megcsinálni barátnőmnek. ( Ő mondta hogy csináljam meg neki. )

Milyen fertőtlenítőt kell használni? Fog vérezni?

Leírná valaki lépésről lépésre?

Csak a kérdésemre válaszoló válaszokat kérném! Köszönöm.


2010. máj. 19. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
olcsóbban kijöttök, ha kilöveti . steril tű és érzéstelenítőt, meg fertőtlenítő kéne...steril tűt meg nem osztogatnak csak úgy a patikában sem
2010. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem, sterilt tűt szinte csak úgy osztogatnak a patikában... 40ft volt, amikor én vettem. érzééstelenítőt még szakember sem használ füllyukasztásnál. fertőtleníteni pedig alkohol. ennyi.
2010. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

1. lépés: Lebattyogsz a patikába venni steril tűt (rózsaszín végű, azt hiszem 1,2 mm étméréjű, vegyél pár darabot, ne csak egyet, nem drága, mi 6 ft-ért vettük darabját, illetve egy darabot csak egyszer használj) és HiGeen fertőtlenítőt (hasznos, de elhagyható).

2. lépés: Átjön a barátnőd, leülteted egy székre, összefogjátok/elcsatoljátok a haját, hogy ne zavarjon.

3. lépés: Lefertőtleníted a kezed: ha vettél HiGeen ferőtlenítőt azzal, ha nem, akkor alapos kéz-és körömmosás szappanal. Lefertőtleníted a barátnőd fülcimpáját (HiGeennel).

4. lépés: Kibontod a tűt, leveszed a tetejét.

5. lépés: Ő fogja a tükröt a kezében, te meg betájolod, hogy merre legyen a fülbevaló. Mikor jó neki a hely, akkor ott hagyod, de még NEM nyomod be!

6. lépés: Megkéred, hogy csukja be a szemét, ha félősebb, ha nem, akkor anélkül csinálod. Egy gyors határozott mozdulattal átdöföd a tűt a fülcimpán. Hogy ne szúrd bele a lány fejébe a tűt, tehetsz közvetlen a fülcimpa mögé kis párnácskát/vattát.

7. lépés: 5-6 percig benne hagyod a lyukban a tűt.

8. lépés: Húzd ki a tűt.

9. lépés: Szorítsd el zsebkendővel a vérzést. Ez 3-4 percig is eltarthat.

10. lépés: Tedd be a fülbevalót: Lehetőleg vékonyabb legyen a szára, orvosi fémből vagy szilikonból készüljön és áztassátok alkoholba.

11. lépés: Miután bent van a fülbevaló egy kis alkoholos vattával törölgesd le a fülét.

12. lépés. Örüljetek az új fülbevalónak. :)


Már sokszor szúrtam és mindig eszerint a forgatókönyv szerint. Ha van még kérdésed, kérdezz. Sok sikert. :)

2010. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint ugyanígy szúrtam ki anno az osztálytársam (fiú) fülét a gimiben egy buliban. Akkoriban mi csak gyógyszertári alkohollal fertőtlenítettük. A legfontosabb, hogy határozottan bökd át a tűt, különben felesleges fájdalmat okozol neki. Én az egyiknél még ügyetlenkedtem (ő meg fiúként nem mert reklamálni, de látszott, hogy nem volt neki kellemes), a másodikat már rutinosan átnyomtam :=).

Ha kicsit is hezitálsz, tartasz a "feladattól", mindketten jobban jártok, ha egyszerűen kilövetitek.

2010. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ANNYIRA SZÉPEN KÖSZÖNÖÖM! NAGYON SOKAT SEGÍTETTETEK!
2010. máj. 19. 19:52
 6/6 anonim válasza:
Habar 13 eves a kerdes, valaszolok azoknak akik most tanacstalanok ezugyben. A 3as rendkivul jol leirta a helyes lepeseket ha te csinalod masnak. Magadnak ez mashogy fog kinezni. En tegnap szurtam a 3. Lyukat a fulembe, szoval ugymond mar tapasztalt vagyok. Nagyon fontos hogy gyorsan szurd at, mert en az elsot lassan szurtam, iszonyatosan fajt. Szinten fontos a minosegi ekszer, az elsonel beleestem a hibaba hogy bizsut raktam a fulembe es rettenetes volt. Mindenkeppen orvosi femet kell belerakni nagyon maximum ezustot en azt raktam bele a 2. Lyukba azzal sem volt baj de az orvosi fem a legjobb. A szuras utani egy ket hetben fertotleniteni kell a gyulladast ezzel meg lehet elozni. Es ami a legfontosabb: Ne vedd ki tul sokaig amig teljesen be nem gyogyul!! Az elso egy honapban egy ejszaka is eleg lehet h elkezdjen benoni annyira hogy ne legyen kellemes visszarakni. Az ilyen ekszerek idegen dolgok a testunknek, az immunrendszer nagyon raporog arra hogy kilokje magabol. Nekem az elso szuras egy nagyon rossz elmeny volt, annal jobb tapasztalat szerzes. Mivel minden lehetseges dolgot rosszul csinaltam, fel ev volt mire begyogyult teljes mertekben. Igy megkerek mindenkit hogy a 3as valaszolo es az altalam kiegeszitett leiras alapjan cselekedjen a mihamarabbi gyogyulas es a leheto legnagyobb biztonsag erdekeben<3.
2023. júl. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!