Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire vegyem komolyan a...

Mennyire vegyem komolyan a magas pulzusszámot? Érdemes ma elmennem a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
A nyugalmi pulzusom 60-65 szokott lenni. Ma reggel picit szédültem és hevesen dobogott a szivem, 126/perc értéket mértem, ugyancsak nyugalmi helyzetben, nem zaklatott fel semmi. Utána picit hullámzott, lement 79-re, most 100 körül van. Nem tudom mire vélni.
2017. jún. 23. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tűnik komolynak. Lehet a front miatt. Kevesebb folyadékbevitel..megfázás.
2017. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ne is emlitsem az orvosnak? Köszi, megnyugtattál.
2017. jún. 23. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendszeresen figyeld a pulzusodat hosszú távon!


Sok minden okozza a magas pulzust, több betegség.


Ha étkezések után észleled a magas pulzust, akkor ezt inzulin rezisztencia okozhatja.


13 éves koromban gyakran visszatért a magas pulzus és szédültem is. Néha szívritmus zavarom is volt.

A buta orvosok kétszer vizsgáltak a kardiológián, de csak ott, mert nem jutott eszükbe, hogy nem a szívem beteg, hanem valami más okozza a tüneteket.

Végül felírtak egy szívgyógyszert, ami csökkenti a pulzust!

A gyógyszertől teljesen lelassultam, folyton szédültem a pulzusom pedig lement 45-re!

Hiába panaszkodtam, évekig kényszerítettek, hogy szedjem ezt a gyógyszert. A tanulmányi eredményeimet is befolyásolta, mert nem tudtam rendesen koncentrálni!


Szóval, az idióta orvosok sokat ártottak nekem.


Most már tudom, hogy mi okozta a tüneteket: a pajzsmirigy túlműködése!


Én azt javasolom, hogy figyeld a pulzusodat hosszú távon, és ha gyakran zaklatottan dobog a szíved, gondold át, hogy ez étkezés után van-e.

Ha nem, akkor nézesd meg (akár magánlaborban) a TSH értéket, ebből kiderül, hogy a pajzsmirigyed rendesen működik-e.


És, hogy megnyugtassalak, vírus fertőzésnél (influenza) is gyakran előfordul, ez miatt pedig nem kell aggódni, mert elmúlik.

2017. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most már 59-et mértem. Refluxom is van, lehet esetleg ezzel összefüggésben?
2017. jún. 23. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy attól van, de az nem normális ha ennyire beingadozik, főleg ha állandóan. Érdemes tartósan figyelni és említs meg az orvosodnak mindenképpen.
2017. jún. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!