Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van a túlélésre?...

Mennyi esélye van a túlélésre? Mennyi ideje van hátra?

Figyelt kérdés

Egy 79 éves férfiről van szó. Alkoholista volt, évtizedeken keresztül fokozatosan leépült. 6 évvel ezelőtt még járkált az utcán. 5 évvel ezelőtt járkált a kertben, 4 éve bottal járkált a kertben, 3 éve keveset járkált a bottal, 2 éve néha járkált járókerettel, 1 éve ritkán járkált járókerettel, fél éve egyáltalán nem járkál, hanem szinte mozdulni se tud.


1 hete viszont kórházba került, most már beszélni se tud, alig kap levegőt. A veséi leálltak, de az egyiket sikerült "újraindítani" és most megy. Szívelégtelenségben szenved, szívritmuszavar, alig kap levegőt, zihál, alig van a tudatánál, nem eszik. Innen várható még felépülés? :'( Ha nem, mennyi lehet még hátra? Köszönöm a válaszokat! :(



2017. jún. 23. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A szívelégtelenség nem gyógyítható, nem helyreállítható, nem visszafordítható folyamat. Szívátültetés nélkül meghal a beteg előbb-utóbb.
2017. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy utolsó fontos kérdésem lenne.


Tegnap kiderült, hogy a beteg sokkal jobban van, már mindkét vese működik, tud beszélni és lehet etetni. Tisztább a gondolkodása, többet érzékel és megért a külvilágból. Így van még esélye akár több évre?

2017. jún. 25. 10:15
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy komolyan miért nem az orvosokat kérdezed?
2017. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sajnos igazatok volt. Ma 15 órakor meghalt. Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, mert időben eltudtam tőle búcsúzni. Ilyenkor be lehet még menni a kórházba meglátogatni, ha közeli hozzátartozó vagyok? :( Vagy mi történik ilyenkor, a holttestet elviszik és tilos látni?
2017. jún. 27. 19:24
 15/17 anonim ***** válasza:

Meglátogatni? Meghalt, ember.


A kórház patológiáján van a holttest, ott lehet érdeklődni, nekem még szerencsére nem volt olyan helyzet, hogy lett volna erre igényem.


Mindenesetre részvétem.

2017. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!


(a 12-es leírásból sejtettem, hogy az a 'hattyúdal' lesz)

2017. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A patológián van lehetőség egy üvegfalon keresztül megnézni a közvetlen hozzátartozóknak, családtagoknak. Tudtommal időpontot kell kérni ehhez, de hívd fel az illetékes patológiát, ott elmondanak mindent.


Részvétem!

2017. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!