Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alkoholizmushoz vezethet?

Ez alkoholizmushoz vezethet?

Figyelt kérdés

Egy nagyon közeli családtagról van szó, de nem szeretném nevén szólítani még azt sem megmondani, hogy mi a neve ezért hívjuk X-nek.


X évente maximum 1-2 üveg bort szokott meginni... azt is úgy, hogy karácsonyra veszünk és pár nap alatt elfogy vagy éppen kapunk. Nem szeretjük az alkoholt, ő is viszakozik ha alkoholt kínálnak neki.


1 hónapja vettünk egy üveg bort és még aznap megitta a felét és más nap a másik felét... Ez tudom nem sok de egy olyannak aki nem iszik rendszeresen könnyen berughat ennyitől.

1 hete meg kapfunk egy bort és azt is ugyan így eltüntette 2 nap alatt.

Ma meg vettünk egy bort, kicsit viszakoztam a boltban, de azt mondtam, hogy oké, nem olyan nagy dolog. Pár órával később eltünk a bor 3/4 része, pedig megjegyezte, hogy ez a bor nagyon rossz.... Erre azt mondtam neki, hogy dobjuk ki és majd veszünk egy jobbat, de még is folytatta. Csak arra tudok gondolni, hogy azért itta meg, hogy lerészegedjen mert elvileg nem volt élvezetes a bor....


( nem vagyunk rossz módúak és mindenben a minőséget keressük ezért ha valami nem jó akkor nem esik nehezünkre kidobni....)


Persze lehet azt mondani, hogy ez nagyon kevés és vannak olyanok akik napi fél litert isznak évek óta, de nállunk a nulláról nagyon gyorsan megindult ez a dolog ezért kicsit aggaszt.


Érdemes ilyenkor közbe lépni? Ha igen, hogyan? Lehet ebből komolyabb probléma vagy szimplán többször többet kívánt?



2017. jún. 23. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez így kevés infó, bár figyelnék, mert aggasztó, hogy benyakal egy (neki) csomó, szerinte is rossz bort... Hacsak nincs valami átkozottul jó oka berúgni s ez ritkán van... Nem mintha az jó ötlet lenne, de ne várjunk egymástól tökéletességet.

Ha már ritkán iszik, akkor igyon jót, nem?


Nekem az, hogy 2 nap alatt megiszik egy üveg bort, persze nem rendszeresen, az nem tűnik vészesnek. A sima bor hamar megromlik (nem 2 nap alatt, de az ember elfeledkezhet róla, én tuti azt tenném) s fél üveg bor nem vészes mennyiség egy kezdőnek sem, főleg, ha nem egyszerre issza meg, hanem elosztva a nap folyamán, mondjuk ebédhez és vacsorához.


Én is extrém keveset és ritkán iszom (évi párszor, tipikusan 1 feles alatt, s ez az aszúmra is vonatkozik :D), de 3 feles tömény sosem okozna problémát, néha több sem. Megérzem, hogyne, de ha már sejtmérget fogyasztunk, nem árt, ha hatása is van, bár nekem az íz is alapvető, főleg, hogy szinte sosem iszom annyit, hogy megérezzem.

Hogy 1-2 pohár bor kiüsse az embert, ahhoz valami extrém érzékenység kell...

2017. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszerre issza meg és alacsony 40es nőről van szó.
2017. jún. 23. 23:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az ember bármikor olyan mennyiségű alkoholt iszik, hogy megérzi a hatását, az a kiürülés után elvonási tüneteket okoz. Egyik legtipikusabb és könnyebben érzékelhető tünet, hogy az ember még további alkoholt kíván. Így alakul ki a függőség.

Az alkoholizmus egy nagyon súlyos betegség, önmagában a függőség kialakulásától nem lesz valaki alkoholista, ahhoz egyéb pszichés problémák és alkati adottságok is kellenek.

Ha ez egyszeri eset volt, akkor nem aggódnék, ha elkezd szokássá válni, akkor viszont kényszerítenie kell magát, hogy ne igyon (ezt kezdetben nagyon könnyű megtenni), és idővel visszaáll a normál (nem)fogyasztásra.


"vannak olyanok akik napi fél litert isznak évek óta" - viccelsz? Egy alkoholista minimum két liter bort vagy fél liter töményet iszik naponta, és van, hogy be se rúg tőle...

2017. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!