Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudna e nekem olyan írni...

Tudna e nekem olyan írni privátban, akinek volt már bulldogharapást korrigáló műtétje? (Progenia)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem egy hónap múlva lesz és lenne erről néhány kérdésem.

Pl.: Meddig volt feldagadva, mennyit kellett a kórházban tölteni, ha egyetemen tanulok kell e a kórházi ellátást finanszíroznom?(mert én úgy tudom hogy nem, de olvastam a neten, hogy kell)

Meddig nem lehet felkelni az ágyból, mennyire fájdalmas?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2017. júl. 1. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt, de valószínűleg nemsokára lesz hasonló, a fogíveket mobilizáló és repozícionáló műtétem, fogszabályozó kezeléssel együtt. Engem is nagyon érdekel mások tapasztalata.

Te mennyi idős vagy? Én 40.

2017. júl. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Neked hol lesz ez a műtét, ki fog műteni?
2017. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem is volt/van a műtétet megelőző fogszabályzós kezelésem (4 évig) és 19 vagyok most.

A műtét pedig Szegeden lesz, a műtő orvos nevét még nem tudom.

2017. júl. 1. 22:26
 4/15 anonim ***** válasza:

Szegeden, csak nem Piffkó professzornál? Ő vezeti a helyi arc-állcsontsebészeti osztályt.

Voltam nála is, mert a neten szimpatikusnak tűnt egy előadásban. Személyesén viszont egészen meghökkentem, mert olyan brutális nagy sggfej volt, és olyan mértékben akart lehúzni anyagilag (több millióra) a haverjával, a Segatto doktorral, ráadásul lekezelő, pofátlan, sunyi módon, hogy felálltam és kerestem más szakembert.


Kíváncsi leszek a Te tapasztalataidra. Neked a Segatto doktor csinálja a fogszabályozást?

Remélem, téged nem akarnak majd kiforgatni a pénzedből.

2017. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a Piffkó József fogja elvégezni, de vele már jó rég beszéltem és ezért nem vagyok benne biztos és az orvosokkal sem tudtam erről beszélni mert mindig azzal jöttek, hogy majd később tudnak többet mondani. ( Ez azért furcsa már, mert aug. 1-ig nincs sok idő)...Magát a fogszabályozást a Sáfrány Á. doktor úr végzi, előtte pedig a Balogh Anna volt, csak ő elment.

Elég gyanúsnak tartottam hogy semmit nem mondanak, ezért is írtam ki ide kérdésként. Egyébként hétfőn terveztem odamenni hozzájuk hogy most már mondjanak konkrétumokat is, mert eddig csak a csekk volt biztos amit mindig a kezembe nyomtak és hogy így többet olvasok róla,illetve hogy mondtad téged probáltak lehúzni eléggé ideges lettem..

2017. júl. 1. 22:54
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja amúgy tényleg elég bunkó és lekezelő stílusa van..

És neked végül sikerült átesni a műtéten vagy még ezután fog megtörténni?

2017. júl. 1. 22:55
 7/15 A kérdező kommentje:
Illetve el tudod mondani hogy hogy történt ez a lehúzásos dolog, hogy akartak átvágni?
2017. júl. 1. 23:01
 8/15 anonim ***** válasza:

Elmentem a Piffkóhoz Szegedre (budapesti vagyok) konzultációra, és miután jól megváratott, elővett egy ilyen pökhendi, lekezelő, asszisztensnőinek is így beszólogató paraszt stílust, amitől egészen meglepődtem. Aztán abban állapodtunk meg, hogy menjek el a cimborájához, a Segattohoz, aki Budapesten is rendel.

Elmentem, a Segatto is kicsit ilyen volt, mint ő; kérdeztem tőle, mivel tartozom, azt mondja erre, majd, majd.

Csináltatott egy CT-t, megnézte, de az egész ügy során hiába kérdezgettem, alig sikerült valami konkrétumot kihúzni belőle. Nyilván próbálta bekalibrálni, hogy mennyire vagyok lehúzható.

Erre végül a harmadik alkalommal azt mondja, akkor kezdjünk hozzá, levesszük a lenyomatot, elkezdjük a kezelést. Erre mondom: várjunk egy kicsit, az anyagiakról is beszéljünk végre. Erre elkezdett mondani ilyen összegeket, hogy majd ő havonta ennyit, a Piffkónak zsebbe ennyi ezer eurót, erre ennyit, arra annyit, és már több millió forintnál jártunk. Mondom neki, akkor itt álljunk meg, ezt majd én szépen átgondolom előbb.

Erre csalódott lett, és nekiállt hisztériázni, hogy neki drága az ideje.

Erre mondtam, hogy az nekem is drága, és eddig is folyamatosan kérdeztem, hogy hogy állunk az anyagiakkal, talán nem most kelett volna közölni.


Nyilván ezt egy ilyen lélektani csapdának szánta, hogy a beteg hadd involválódjon minél jobban, essen kétségbe, köteleződjön el lelkileg, és akkor majd ügyesen megfejjük.


Igazából ha látom az odafigyelést és az elköteleződést a beteg iránt, ha a kérdéseimre részletes és megnyugtató szakmai magyarázatot kapok, az egész dolog átláthatóvá, tervezhetővé válik, akkor még akár ki is fizetten volna. De a tök bizonytalanra, a lehúzásra, egy sötét kútba nyilván nem fogok milliókat hajigálni.

Főleg nem két ekkora parasztnak.

2017. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, még nem estem át a műtéten, még előttem van, még az előkészítő kezelések zajlanak.

Milyen csekket kaptál, milyen összegről?


Remélem, hogy sikeres lesz a műtéted. Valószínűleg szakmailag jó ez a Piffkó, csak emberileg egy nagy bunkó.

2017. júl. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Minden hónapban minimum egy, de általában kettő - három csekket adtak, hogy most ilyen ív, most olyan ív stb kell, de ennyiszer nem is volt cserélve. Legutóbb is fizettem egyet, azt se láttam azóta se, már régóta ugyanaz van fent.

Illetve mióta egyetemen vagyok havonta kell fizetnem 5000 forintot, még akkor is amikor csak éppen annyi történt, hogy megnézte nem e történt elmozdulás (max 30mp volt). Legutóbb pedig kaptam egy nagyobb összegűt, ami a műtéti sín ára. És eddig csak a csekkeket tudták biztosra mondani komolyan..remélem már nem kell többet fizetni mert így is elég nagy szívás már.

Egyébként gratulálok hogy ennyire talpraesett voltál és nem hagytad magad. Eléggé ki tudják használni a kevésbé határozott embereket.

2017. júl. 1. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!