Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfog jönni? 11 éves vagyok

Megfog jönni? 11 éves vagyok

Figyelt kérdés
Nagyon görcsölök és nagyon megvan a fehér folyás. Milyen betétett használjak? Hány óránként cseréljem? Estére is tegyek be?

2017. júl. 2. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
majd pár év múlva talán, kislány vagy még..
2017. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy attól görcsölsz, de ha mégis, akkor azt látni fogod a fehérneműn. Inkább a biztonság kedvéért tegyél be egy tisztasági betétet, ha pedig rendes vér jön, akkor pedig rendes, szárnyas betétet, amit meg látni fogsz, hogy mikor kell cserélni, mert látni fogod, ha teli van. Ha rendesen megjön, akkor természetesen éjszakára is kell, mert akkor is vérezni fogsz, illetve tegyél egy plusz lepedőt is be alád, mert éjszaka könnyű átázni.

De ezeket a dolgokat nem tudod anyukáddal megbeszélni? Ő jobban tud neked ebben segíteni.

2017. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megeshet, hogy meg fog jonni :) Nem kell felni. Egy egyszeru normal szarnyasbetetet jo ha veszel. Csak leszeded a papirt rola, rateszed a bugyidra a ragados reszevel es a szarnyakat a masik felere hajlitod. Vannak olyan betetek is, amiknek nincsenek szarnyai, azok is jok, de a szarnyas fajta stabilabb. Ha nagyon gorcsol a hasad, fekudj magzat pozba, simogasd a hasadat, legvegso esetbe vegyel be gorcsoldot. Altalaban az elso napokon jobban gorcsol es barnas szinu. De ez csokkenni fog valoszinuleg. :) Szolj anyudnak, biztos orulni fog, hogy nagylany lettel es segit :)
2017. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"majd pár év múlva talán, kislány vagy még.."

Sok mindenhez kicsi még egy 11 éves lány, de a menstruációhoz speciel nem, úgyhogy ne írj hülyeségeket.

Én 10 és fél éves korom óta menstruálok.

2017. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első: nekem 10 évesen jött meg. Vannak ilyen esetek.
2017. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy legkésöbb 4 óránként cseréld, de látni fogod, ha teli van, ha nagyon kevés van benne, maradhat. Éjjel nem kell tartani a 4 órát, de este elalvás elött és reggel cserélj. Figyelj arra, hogy ha kidobod, tekerd össze és tekerj köré wcpapírt és mindig kukába dobd, mert a wc-n nem megy le. (Saját első hiba :D) Higiénikus ilyenkor többször mosakodni illetve inkább zuhanyozz

Miért nem beszélsz anyuddal erröl?

2017. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!