Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nagyobb gondot okoz...

Tényleg nagyobb gondot okoz az antibiotikum ha hamarább befejezem a kúrát?

Figyelt kérdés
Eddig sosem volt bajom tőle, de a legutóbb hasmenésem lett ezért a felénél abbahagytam. Azóta több mint 1 hónapja bélproblémáim vannak.
2017. júl. 8. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tesz jót, ha előbb abbahagyod, be kell szedni az adagot.

Szedj probiotikumot.

2017. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha előbb abbahagyod, akkor kialakulhatnak rezisztens baktériumok.

A hasmenés meg úgy általánosságban az AB mellékhatása. Ha rezisztens baktériumaid lesznek, legközelebb szedheted az erősebb AB-t, és még durvább hasmenésed lesz.

2017. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha hasmenést okoz, akkor vissza kell menni az orvoshoz, hogy adjon másikat. Persze nem egy hónappal később. De a bélproblémádat biztos nem a több mint egy hónapja 3 napig szedett antibiotikum okozza, azzal külön menj el az orvoshoz.

Az antibiotikum abbahagyása nem a bélrendszer miatt baj, hanem mert a baktériumok nem pusztulnak ki, hanem a legyengülés után újra életre kelnek, és visszaesel. Makroszinten meg ezek a kicsit, de nem véglegesen legyengített baktériumok erőre kapnak és átalakítják a génjeiket úgy, hogy ellenállók lesznek az adott antibiotikumra. Ezért kell állandóan új és új antibiotikumokat kifejleszteni.

2017. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Voltam gasztroenterológusnál, szerinte az antibiotikum miatt van... csak elfelejtettem neki mondani, hogy hamarább abbahagytam. Ezért kérdezem, hogy vajon ez lehetett-e a gond, mert korábban semmi bajom nem volt az antibiotikumtól. Bár az is igaz, hogy az elmúlt 1 évben 2,5 antibiotikumos kúrát csináltam és egyáltalán nem használtam mellé probiotikumot. Lehet hogy összességében készítették ki a bélflórámat.
2017. júl. 8. 22:20
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem 3 napig, hanem 6 napig szedtem.
2017. júl. 8. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy összességében készítették ki a bélflórámat."


Kétlem, ez nem olyan mint az azbesztózis, a bélbaktériumok regenerálódnak.

2017. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szedj probiotikumot!!!! Egyél sok kefirt. Teljesen normális ha antibiotikum mellet hasmenésed van. Nem attól van,mert nem szedted végig, de legközelebb szedd végig, mert többet árt így, mint használ. Itt most hosszú lenne elmagyarázni mi miért van, de nem játék az antibiotikum.
2017. júl. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!