Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbeteg vagyok?

Pánikbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban szívritmuszavart állapítottak meg nálam de szerencsére gyógyszer mellett nem túl gyakran jött elő ez a betegség úgyhogy magamtól úgy döntöttem, hogy fokozatosan elhagyom a gyógyszert. Évekig semmi bajom nem volt, abban a formában (lekopogom) azóta se volt problémám. Majd néhány hónapja elkezdtem magam rosszul érezni, hányinger tört rám és furcsa dolgot éreztem a mellkasomban (utólag visszagondolva nem biztos, hogy a szívem volt az) és akkor megijedtem, rögtön a szívem jutott eszembe és hosszú hónapok óta szinte nem telik el nap, hogy ne figyelnék a szívemre. És sokszor nem érzek semmi különöset de néha iszonyatos félelem tör rám, hogy mi van ha rosszul leszek és meghalok vagy bármi bajom lesz?! Sokszor megkeseríti a mindennapjaimat. Nem tudok elmenni sehova mert rögtön az jut eszembe, hogy mi van ha rosszul leszek... ha csak boltba megyek már előtte nyugtatom magam, hogy nem lesz semmi baj. Nemrég ismét felkerestem egy kardiológust aki megvizsgált, két hónap alatt kb 3 ekg-t csináltak, volt rajtam 24 órás is, és két ultrahang készült két különböző orvossal és mindent rendben találtak csak kissé szapora a pulzusom de azon kívül minden rendben van, minden normális. Jelenleg gyógyszert szedek és egy szíverősítő vitamint. Ez kicsit biztonságérzetet ad de néha eszembe jut, hogy úristen mi van ha rosszul leszek... Nem szeretnék így élni de sokszor a semmiből jut eszembe és már néha szerintem bebeszélem magamnak, hogy valami nem normális dolgot érzek a szívemben. Vagy túlságosan figyelek rá és már azért. Szeretném elengedni ezt a dolgot és úgy élni mint régebben, nem tudomást venni róla. Hogyan csináljam? Elfoglalni én magam de mint mondtam néha a semmiből tör rám a gondolat. Egy ilyen "rosszullétkor" elmentem az ügyeletre ahol szintén mindent rendben találtak, csak ismét magas volt a pulzusom egy kicsit. Ez megnyugtat, hogy három orvos ugyanazt mondta szóval jó lenne ha nem törne rám a félelem és nyugodtan el tudnék menni bárhová anélkül, hogy azon gondolkodom, hogy mikor leszek rosszul. Egyébként igazi rosszullét szerencsére nem szokott bekövetkezni.

Bocsi a hosszú szövegért.. :D

Ez pánikbetegség lehet? Hogyan változtathatnék ezen?


2017. júl. 11. 19:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!