Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki pánikbeteg, mi a módszere...

Aki pánikbeteg, mi a módszere hogy ne legyen rosszul?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Mély gondolkodás.

Minden, mi nem tiszta szenvedés, gondolatokkal legyőzhető.

Realizálni kell dolgokat, minél tisztább tudatállapottal, mit feltudsz hozni.

Egy borderlineos pánikbeteg.. Na az már meló. De semmi sem lehetetlen.

Írj ha kell segítség.

2017. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Koncentrálok, figyelek a légzésemre és megnyugszom.


Red Vixent pedig kerüld.

2017. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az antidepresszáns.
2017. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobbára tünetmentes pánikbeteg vagyok.

33/f

8 évvel ezelőtt kezdtem aktívan sportolni, akkoriban még minden naposan rengeteg keserűséget okozott, de nem voltam hajlandó elfogadni a tényt, hogy orvosságokat kellene szednem...

Az elején csak olvastam, rengeteget pánikbetegség témakörben... mentem pszichológustól pszichológusig... de totál reménytelen volt... aztán egyszer mikor munkahelyemről bevittek mentővel a pszichiátriára mert az elmém ledobta az ékszíjat rendesen... ott találkoztam egy önkénteskedő pappal(ne ilyedj meg nem viszem el vallásos irányba a sztorit)

Aki elhívott a templomba, mert majd a hit ereje bla bla bla...

Templomban találkoztam egy sráccal aki csak véletlen tévedt be egy furcsa LSD tripp alatt, gyorsan összehaverkodtunk... ő bizony egy halucináció mániás pszichológia hallgató volt :D máig jó haverok vagyunk...


Szóval elsődlegesen azt kell megérteni, mi is az a pániktoham.

Még annó, mikor bőr ruhákban, bunkósbottal a családot a barlangban hagyva elmentünk málnát szedni, fel a hegyre és nem is sejthettük, hogy a hegy másik oldalán macimama bandukol felfelé a bocsokkal málnát szedni, na akkor nagyon jól jött, hogy a mellékvesénk egy pillanat alatt el tud árasztani epinefrinnel(adrenalin) és egy pánik rohammal eliszkolhatunk a csába...

Na ezzel az a gond, hogy ma már a tescoba nem jár medve :D

Így aztán ha manapság medvét látunk, nem pánikolunk, hanem előkapjuk a telefonunkat és elkezdünk vele videózni...


Miért is van ez?

Nos azért, mert az agyunk a szokások rabja... minden napunk szinte minden percét a szokásaink határozzák meg...

Ugyan akkor kelünk, főzünk egy kávét, elmegyünk wczni, elmegyünk dolgozni, szünetben netezünk a mobilon(vagy mások bagóznak és neteznek a mobilon)

Hazamegyünk, lefürdünk stb stb.. szinte mindent megszokottan csinálunk...


Nos ha látod, ahogy a medve megeszi a haverodat, akkor bizony félni fogsz a medvétől és az agyadba rögzül ez a paracs: pánik, fuss...

Így működünk, szinte mindenre vannak rögzített szokásaink, amit adott élethelyzetben, pl ha lelépsz egy autó elé és csak akkor látod, hogy nem fogsz átérni előtte, visszaugrasz a járdára... az agyunk a szokásokkal védelmez minket egész nap... meglátod/hallod/érzed az információt, az agy feldolgozza, és nem kell agyalni, hogy most mit tegyél, hanem ott van a rögzített válasz a szokások között... tehát nem gondolkodsz az autó előtt állva, hogy most mit is kéne csinálni, hanem visszaugrasz a járdára...


Remélem így érthető..


Na ez a gond velünk pánikbetegekkel, hogy rossz szokások rögzülnek az agyunkba és rossz reakciókat adunk...

Ezen nem lehet máshogyan változtatni, mint hogy ha a szapora szívverésre pánikroham a válasz, akkor elérjük, hogy szapora szívverésünk legyen, és vas akarattal észnél maradunk, előbb utóbb az agy szokásként rögzíti és többé nem fogja ezt a választ adni...


+ van mégegy ok ami miatt civilizációs betegség a pánikbetegség:

Ezt nem fogja neked egyetlen egy orvos sem megmondani, csak az exdrogos testépítő pszichológus barátom :)


Tehát esszük a sok szemetet... ha magas a zsírtartalma az étrendünknek, van egy olyan jelenség, hogy izomsejten bellüli zsír...

Ez eléggé el tudja tömíteni az izomsejteket... főleg akinek kevés van..

Alapjáraton, mikor szénhidrát kerül a vérbe, a szénhidrátot nem szereti a szervezet zsírrá alakítani, sok vele a macera...

Mikor a hasnyálmirigyed érzékeli, hogy sok itt a szénhidrát, kibocsájt hozzá egy kis inzulint... az inzulin megkeresi a vérben a cukrot, hozzá kapcsolódik, az izom sejtjeiden pedig vannak az inzulin receptorok, azok elkapják az inzulint és behúzzák, így kerül a cukor a sejtbe és ott szépen felhasználjuk... ha nem energia kell akkor egyszerűen hőt termelünk belőle...

Igen ám, de ha tele vannak ezek a sejtek zsírral és nem tudják felvenni az inzulint és cukrot, akkor csak gyűlik gyűlik a cukor a vérben... a hasnyálmirigy egyre csak érzi, hogy van ám itt cukor, úgyhogy egyre csak nyomatja az inzulint...

Na mikor átlép egy küszöböt ez a dolog és a hasnyálmirigy is elkezd fáradni, akkor az agy küld egy üzenetet a mellékvesének, hogy haver baj van, kéne egy kis túrbó... ekkor a mellékvese kinyomat egy adag epinefrint(adrenalin)

Amitől aztán felfokozódik a működésünk és nagy nehezen segít elégetni azt a sok sok zsírt ami ott gátolja a sejtekben az inzulin és cukor útját...

Tehát ha sok zsírt viszel be a kajáddal, és akkor a szervezeted rendszeresen tele lesz adrenalinnal, ha pedig ehhez társul valami amitől félsz és a szokásaid közt el van raktározva..( pl nálam nem vicc fázó homlok=pánikroham volt régen...

Mivel valaiért ha fázik a homlokom az agyamba az villan be, hogy biztos nem kap elég vért a fejem :D)

Akkor bizony egyenes az út a pánikbetegséghez...


5 éve vagyok vegan alacsony fehérje és zsír bevitellel, az étrendem kb 80-85%a szénhidrát 10 fehérje 5-10pedig zsír...

5éve 99%-ban tünetmentes a pánikbetegségem. Véletlen lenne?

Az az 1% annyi, hogy 200mg feletti koffein adaggal, vagy azzal, ha túlzásba viszem a sporttevékenységet és leesik a vércukrom és eltompul az agyam, ezekkel tudok pánikroham szerű állapotba kerülni.

Pont ezért nem mindenkinek segít csak a sport, mivel a választott sporttevékenység vagy elég arra, hogy kipucolja a sejtjeidből a zsírdugót, vagy nem... ha kipucolja akkor nincs semmi gond, jó a pánikbetegségedre a sport, mivel csökken tőle az adrenalin szinted... de ha nem pucolja ki, akkor csak rontasz vele a helyzeten.


Ha idáig haljandó voltál elolvasni :) nézd én nem szeretek a vegan-ság mellett téríteni, és az emberek sem szeretik, ha vegansággal fárasztják őket... de ha van olyan erős a pánikbetegséged, hogy úgy döntenél érdemes akár ezt is kipróbálni, akkor tessék itt van 2 könyv ami hasznos minden vegán kezdőnek:

80/10/10

Kína tanulmány


A 80/10/10 nyersvegánságról szól, azt nem kell nagyon komolyan venni tapasztalataim szerint.

2017. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És hangsúlyozom, nekem NINCS pánikrohamom már így aztán nem kell magamat légzéstechnikákkal meg meditálgatos brosience hülyeségekkel nyugtatgatnom.
2017. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es ezzel az a baj, hogy a következőket nem magyarázza:

1. Miért csak 10-20 év után jön az első?

2. Egyáltalán miért jön az első?

3. Miért nincs mindenkinél így.

Ezek miatt mindenképpen feltételeznünk kell kemény szervi okot is.

2017. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom kérdésre benne van a leírásomban a válasz szerintem...
2017. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!