Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, hogy ha szinte mindennap...

Baj, hogy ha szinte mindennap iszok 4,5%-os almabort (Somersby)?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok.

Még sose rúgtam be tőle.



2017. júl. 14. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Igen. Hidd el, 20 éves korodra már nem Somersby lesz és nem 1. Addig állj le míg tudsz, mert ez nem vezet jóra.
2017. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
20 éves korodra masszív alkoholista leszel!
2017. júl. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amig minden nap 1et iszol addig semmi bajod nem lesz. :)

Ha mar elkezdesz tobbet inni akkor viszont lehet szóval erre vigyázz!

2017. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy baj-e. Nem ettől lesz valaki alkoholista, hanem egy génhiánytól. Van, aki végigvedelheti az életét, mégse lesz alkesz, és van (mint pl én is) akinek az első pohár eldönti sorsát. Én 25 éve absztinens vagyok. Száraz alkoholista. Ha újra inni kezdenék, hamar a lejtőn találnám magam, így inkább kihagyom, még szilveszterkor is.
2017. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Aki végigvedeli az életét, az az alkesz nem?
2017. júl. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevezném alkoholistának azt a személyt, aki nem a bódulat érdekében, hanem pusztán a kulináris élvezeti értéke miatt iszik alkoholos italt. Lásd pl a francia borkultúrát, vagy a német sörivási szokásokat. De nem is kell ilyen messzire menni, hisz a múlt században még nálunk is gyakori volt az olyan szőlész, aki minden étkezés után egy pohár jófajta bort nyomott bőr alá.
2017. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha elveszed a kulináris élvezőtől a bort a vacsora mellől egy hétre, akkor derül ki csak mi is valójában...
2017. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!