Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrműtét után herpesz vagy...

Orrműtét után herpesz vagy pattanás? Mi lehet?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve volt orrplasztikám. kb 3-4 hóapra rá, egy pattanás szerű dolog jelentkezett az orromban. Nehezen tudom leírni, hogy hol helyezkedik el...így berajzoltam ezen a képen, ahol a fekete pont látható, ott van ez a pattanás szerűség [link]

Voltam álltalános orvosnál, aki legyintve nem nagy figyelmet szentelt neki, meg se várta, hogy végig mondjam, közbhe vágta, hogy ez herpesz, ő kb 2 méterről megállapította...adott egy kenőcsöt, és azt mondta talán elmúlik.

Én szinte biztos vagyok, hiogy nem herpesz, viszont nem akar elmúlni. Votl párszor, amikor elég nagy volt, akkor steril tűvel kipukkasztottam, tuladonképpen olyan, mint egy hójag, csak azért vastagabban fedi a bőr. Amikro megszúrom, akkor egy sárgás folyadék folyik ki, és kinyomom amennyire csak tudom, ekkor a bőr kissé lefeg, mivel kisebb a felület. Ekkor egy gyógyuló fázisba kerül, gondolná az ember, talán félig az is. Kb. egy hét múlva ez a bőr felesleg leszárad elhal, de alatta ismét ugyan olyan hólyag duzzad, és amikor már is mét biztos vagyok, hogy ez magától nem múlik el, akkor ismét kijukasztom. 1 - 1,5 év a teljes gyógyulás, az írják az orrműtétre, de nagyon nem akar elmúlni. Én még arra gondolok, hogy esetleg egy szőr benőt a bőr alá, ahogy varrták stb, és ez miatt van ez. Egyébként most már amikor kiszúrom a hólyagot, már akkor sem olyan észrevétlen, mint az elején. Holnap ismét elmegyek a dokihoz, hátha valami okosabbat tud mondani, de azért gondoltam felteszem ide a kérédést, hátha tud valaki valami okosságot mondani.

Remélem nem lesz komplikáció, mert esküszöm a dokin velem el a port amiért ilyen flegmán lerázott 6 hónapja, ahelyett hogy valami fülorrgégészhez küldött volna egyből.


2017. júl. 18. 16:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!