Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrban lévő bibiről mi alapján...

Orrban lévő bibiről mi alapján lehet tudni, hogy pattanás, herpesz vagy egyszerűen csak kiszáradt?

Figyelt kérdés

Egészen az orrom tetején-belsején-külsején, vagy hogy írjam le, szóval a peremén, a kint és a bent határán fedeztem fel, hogy az szerintem pattanás, pedig azt hittem, hogy csak a kis taknyozódástól megsérült, de olyan fura, fura helyen, ahol sosem volt még semmi...


Persze lehet, hogy fölösleges a kérdés, mert úgysincs mit tenni vele, gondolom, de néha nagyon zavar, naná...


Tudom, elsősorban ne piszkáljam...


Mutassam meg kozmetikusnak? Vagy ő bőrgyógyásznak? Tud egyáltalán bármelyik bármit is tenni...?



2017. febr. 5. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Lehet a náthától van, kenegesd körömvirág krémmel, de ha nem javul, akkor orvos, pl fülészetm ha orrban van.
2017. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Menj el orvoshoz az biztosabb valaszt ad majd;)
2017. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy szőlőzsír jó lehet neki...? (ha csak kiszáradás?) Vagy inkább úgy kérdezem, hogy lehet, hogy rosszat tesz neki...? Én az orromat is be szoktam kenni szőlőzsírral, amikor náthás vagyok és sokat fújom az orrom, persze csak kívülről, hogy ne dörzsölje túlzottan szét a papírzsebkendő az orrom, ez meg tképp kívül van még, szóval nem a nyálkahártyán, ezért jutott eszembe, miközben végül is már kevésbé zavar, úgy tűnik, gyógyul, szerencsére, bár azért még van... :)

2017. febr. 7. 01:14
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Én náthánál is körömvirág krémmel kenem az orrom, szerintem jobb, mint a szőlőzsír ilyesmire.
2017. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amúgy aloe vera is jó lehet, ugye? Az minden hámtémára-horzsolásra jó, nem?

2017. febr. 9. 15:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést már több, mint egy hete, másfél tettem fel, mert már akkor is egy-két napja zavart, és most tűnt csak fel, hogy még mindig ugyanúgy ott van az az izé, és nem is tudom, hogy milyen dokihoz menjek: háziorvos vagy bőrgyógyász vagy fül-orr-gégész netán klinikai kozmetikus? Szerintetek?
2017. febr. 15. 01:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Éééééééééééééés, hölgyeim és uraim, a megfejtés: egyik sem, mivel jó tíz napra rá, hogy kérdésemet feltettem, a bibi nem múlt el, még egy jó kis fülfájást is beújítottam, úgyhogy irány a fül-orr-gégészet, középfülgyulladás, és a doki szerint az orrban lévő izé is annak a bevezetője volt, úgyhogy emberek: ne várjátok meg máskor, míg rámegy a fületekre, pláne, hogy én még csak náthás sem voltam-vagyok, de egy orrbibiből bármi lehet, akár még fülszúrás is (bár manapság már nem szúrnak olyan gyorsan, ám antibiotikumot még osztogatnak...)

Tanulság: doki minél hamarabb, inkább fölösleges legyen, no meg egészséges életmód (8+ óra alvás, egészséges étkezés, 2l+ folyadék, lelki béke, sport) és szeretet! :)

2017. febr. 16. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!