Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen térdműtétje? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azért kellet megműteni, mert többször is kificamodott a térdkalácsom, ami károkat okozott az izületi tokban.

Nem tudom pontosan, szakkifejezésekkel elmondani, mit csináltak a műtét során, de nagyjából leírom konyhanyelven. Szóval a térdkalácsom arrébb tették (megcsavarozva nem lett mert még növésbe vagyok), az egyik ínszalagot raffolták, a másikat meg "bevarrták" mert túl laza volt.

És most 4 hétig kell térdrögzítőt viselnem, tehát addig csak kinyújtva lesz, még a hónap végéig nem terhelhetem egyáltalán. Aztán augusztus második hetébe kezdődik a gyógytorna. És igazából nagyon félek, hogy mennyire fog fájni, mert azért mégis több mint egy hónapig folyamatosan kinyújtva..

Volt már valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben? Az tudna tanácsot adni, illetve leírni a tapasztalatait, hogy mire számítsak? Nem csak a gyógytornával kapcsolatban, hanem úgy az egész felépülési időszakról.

Elnézést, ha kicsit összeszedetlenül írtam, de nem értek az ilyen dolgokhoz.



2017. júl. 19. 11:34
 1/2 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Először is: ne félj, a térdsérülés ijesztő, de nagyobb a félelem, mint a baj a legtöbb esetben.

A fájdalom, ha jó gyógytornászhoz mész elenyésző. Pont az a lényege a gyógytornásznak, hogy egyszerre csak annyi terhelést adjon, amit meg tudsz csinálni.

Nekem is volt hasonló sérülésem (judos vagyok), szerencsére nem kellett műteni, de máig minden nap gyógytornázom.

Műtét esetében gondolom jobban tud fájni, de ha fiatal vagy még 1-2 hónap alatt összeszeded magad.

2017. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. aug. 2. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!