Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az energia ital árt a szerveze...

Az energia ital árt a szervezetnek?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szoktam inni energia italt, és sokan mondták hogy káros a szervezetemnek.

Igaz ez?

Ha igen, akkor mire lehet ártalmas?


2010. máj. 22. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szénsav gátolja kalcium felszívódását, vagyis romolhatnak a fogaid. Hozzászoksz a taurinhoz, és koffeinhez.


(A fogas dolgot a saját bőrömön tapasztaltam, pedig én is nagyon szeretem az energiaitalt.)

2010. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de a Hell-re rá van írva, hogy fogyasztása cukorbetegeknek, szívbetegeknek, koffeinérzékenyeknek, magas vérnyomásban szenvedőknek, terhes anyáknak és gyermekeknek nem ajánlott.



A franc tudja mire ártalmas, de ha érdekel, akkor olvasd el az összetevőket benne, aztán keress rá egyenként google-ba minden szóra, akkor biztos kiderül.


Mondjuk a taurin az nem ártalmas, de a koffein az igen.

A koffein azért, mert az a bélben oldódik fel, és akkor ha túl sokat nyomsz, nyugtalanságot, szorongást, ingerlékenységet, izomremegést, álmatlanságot, fejfájást, hányingert, hasmenést és szívritmuszavart okozhat például.

2010. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egészségtelen, már ha csak végigolvasod mennyiféle E meg haszonló mesterséges anyag van benne. A rendszeresen az gondolom azt jelenti, hogy naponta egy legalább... Én a helyedben sürgősen leszállnék róla, heti 1-2 még elmegy, de már az is sok. A koffein függőséget is okozhat és a szívnek is árt a sok cucc, ami az energiaitalban van...
2010. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! asszem le fogok szokni!
2010. máj. 22. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én is sokat iszom energiaitalt, mert nem bírom a kávét. Igazából a koffein lehet ártalmas annak, akinek magas a vérnyomása, vagy nem bírja. Emelltt a szénsav és a cukor, ami más üdítőben is megtalálható.

Van olyan energiaital, amiben nincsenek E betűk! Mindig olyat vegyél. (pl: playboy)

A többi összetevő, aminek furcsa neve van, vitamin és egyéb hasznos anyagok a szervezet számára (pl glükorunolakton).

A taurin is aminosav és nagyon fontos a szervezetben!

2010. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!^^
2010. máj. 22. 18:10
 7/7 A kérdező kommentje:
De az rendben van, ha 1 hónapban 1-2 iszom, nem?
2010. máj. 22. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!