Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gipsz levétel után viszket...

A gipsz levétel után viszket a testrész, meg nagyon megkönnyebbül az ember, amikor leveszik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 25. 01:09
 1/4 A kérdező kommentje:
A kategória miatt elnézést szeretnék kérni. Nem vettem észre.
2017. júl. 25. 01:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen eléggé amikor nagyon viszket...én megpróbáltam mindennel nem ment majd mikor levették nagyon örültem neki...
2017. júl. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csuklótörésem volt. megkönnyebbültem, amikor levették a gipszet, de ugyanakkor piszkosul hiányzott a megszokott "súly", minden mozdulat fájt.

és igen, viszketett, talán még le is hámlott itt-ott a bőröm.

2017. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is viszketett, de csak a gipsz alatt. Szerencsére volt itthon merev, falba való villanydrótom, hurkapálcám, hegesztő pálcám, bicikli küllőm, stb... Valamit mindig kitaláltam és ezekkel megoldottam a napi néhány vakarást a gipsz alatt. Így mikor levették, nem volt vele különösebb bajom. Az utolsó egy-két héten óvatosan (finoman, nem erőltetve) próbáltam "szellőztetni" is, azaz úgy mozgatni a kezem, hogy hol itt, hol ott levegőt kapjon a gipszelt bőrfelület. Így nem pált annyira be, ami pedig le akart hámlani, az rég megtette apródonként. Rondának ronda volt a bőr színe és kissé el is vékonyodott, "megaszalodott" az izom és a hús, de ezek hamar rendbe jönnek, ne aggódj. :) Amúgy meg egy élmény, mikor végre friss levegő éri, valamint újra elkezdheted folyóvízzel mosni.
2017. júl. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!