Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erre a melege hogyan lehet...

Erre a melege hogyan lehet felkészülni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még de van egy szívbetegségem és időnként a melegtől vannak rosszulléteim. Vasárnapig pedig elég meleg lesz. Aztán hétfőn már alig 10 fokos "lehűlés" várható.

Nem nagyon fogok kimenni a héten, de a házban is ugyanúgy megérzem. Szedek gyógyszert is rá, de ezen nem igazán segít. És rossz mert félek is. Mit tehetnék?


2017. júl. 31. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos semmit nem tehetsz semmit azon kívül, hogy megpróbálsz nem félni, nem kimozdulni a lakásból . Beárnyékolsz mindent,pihensz,sok folyadékot fogyasztasz,sűrűbben zuhanyszol hogy hűtsd magad. Nem lesz gond!

2017. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak éjjeltől reggelig szellőztess, esetleg ilyenkor vizezd be a függönyöket, nappal ha besüt a nap húzd le a redőnyöket.
2017. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Csuklóra, esetleg nyakra vizes kendő! Éjjel akár vizes lepedő..ne izgulj ennél volt sokkal melegebb is már kb tíz éve..sok magnézium, ásványi anyagok /gyümilé, gyümölcs, zöldség!/ ..sok folyadék. A gyógyszert ilyenkor nem lehet megemelni kérdezd meg a dokit!?..

ne izgulj a hideg viseli meg jobban szerintem ez pszichés..inkább..nem lesz baj!!

2017. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Imádom, hogy mindent a pszichére fognak. Nekem is van egy szívbetegségem, nyáron a legrosszabb, nem tudok vele mit csinálni. A nap majdnem minden percében kihagy vagy beüt egy extrát, szúr, stb. Gyógyszer mellett is.
2017. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Imádod utolsó, de nem rólad szól a kérdés.

Attól még lehet igaza van előtted szólónak:)

2017. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:

Mosd/vizezd meg a hajad naponta többször és ne szárítsd meg!

Vegyél fel vizes/nedves ruhákat!

Szerezz be egy ventilátort, az is javítja a közérzetet!

2017. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Nappalra be vannak zárva az ablakok és a redőnyök is le vannak engedve. Csak akkor megyek ki ha muszáj. Van ventilátor is bár nem nagyon használom mert szerencsére a házban 25 fok körül van, bár ha egész héten 40 fok körül lesz akkor pár nap alatt átmelegszik és szükség lesz rá. Kétféle gyógyszert szedek és mindkettőből egy-egy szem reggel és este. Ettől többet már nem akarok, ebben a melegben amúgy se sokat segít sajnos. Ősszel és télen viszont sokkal jobban érzem magam ilyen téren. A nyár teljesen kikészíti az embert, alig várom, hogy bejöjjenek az elviselhető hőmérsékletek.

Részben talán tényleg pszichés a dolog de csak azért mert tartok a rosszullétektől. Próbálok nem ezzel foglalkozni de akarva akaratlanul is eszembe jut, főleg amikor tényleg rosszul vagyok. Bepánikolok kicsit na de ki nem?

2017. júl. 31. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szívbetegségem, de ugyanolyan rosszul vagyok, mint te. Legszívesebben beásnám magam a földbe, és átaludnám a nyarat. Én igyekszek minél többet feküdni, pihenni, és a mozgást, munkát estére/éjszakára időzíteni.
2017. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!