Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha fényes dologba nézek (vagy...

Ha fényes dologba nézek (vagy csak környékére) vagy esetleg gyorsan felkelek az ágyról, stb. akkor nagyon fáj a fejem, elsötétül a kép és pár percig nem is látok. Fekete minden. A fejfájás meg akár 15 percig is tarthat. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2017. aug. 1. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Alacsony a vérnyomásod, így nem mindig jut elegendő vér, és oxigén az agyadba. Ha hirtelen felpattansz, akkor még jobban leesik. Ha fekszel/ülsz, akkor lassan ülj/állj fel. Igyál sok vizet, és időnként kólát, kávét. Nem ártana megméretni a vérnyomásodat. Nem nézzél a Napba, erős fénybe, mert ez még tökéletes vérnyomás esetén se egészséges.
2017. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem ez elég érdekes mivel a hugomnak olyan magas vérnyomása van hogy szerintem még az űrbe is kijutna.....Amúgy az egész család magas vérnyomásaú.... apának vagy 15 gyógyszer kell egy napra hogy ne legyen belőle baj.... a mamámról ne is beszéljünk. Illetve abból kifojólag hogy még csak 12 éves vagyok... nem iszok kávét illetve utálok minden szénsavas dologt :|
2017. aug. 4. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz ezt a szemészeten is elmesélni. Glaucomának is lehetnek ilyen tünetei. Azért ne ijedj meg, még túl fiatal vagy hozzá de jobb kizárni. Mérj vérnyomást időnként. És ne nézz erős fénybe 😊
2017. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha alacsony a vérnyomásod a rendszeres testmozgás és sok folyadék segíthet.
2017. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!