Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen epehólyag nélkül élni?

Milyen epehólyag nélkül élni?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy epekő+hólyag eltávolitó mütétem. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek után lesz bajom az étkezéssel? Sokkal másabb lesz epe nélkül az életem? Vagy ugyanúgy lesz minden mint előtte?

2017. aug. 3. 06:22
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem pont ugyanolyan, mint előtte. Előtte sem szerettem a zsíros, fűszeres kajákat, nem ettem pörkölteket, káposztát, ilyesmiket... szóval nincs változás. Az egyetlen, amit nem bírok a műtét óta, az a halászlé. Na, az piszkosl meghajt... bár ez nem elég indok arra, hogy ne egyek :D

Minden mást bírok. Csilis bab, paprikáskrumpli fokhagymás uborkasalátával, tengeri herkentyűk... tényleg mindent bírok, amit szeretek is.

2017. aug. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Apukámnak távolították el az epéjét kő miatt, és neki az első 2-3 hónap volt utána kellemetlenebb, fogyott is, de aztán ráállt a szervezete, hogy nincs epéhólyagja.

Azóta ugyanúgy eszik mindent, mint előtte, még székelykáposztát is, meg nehezebb kajákat is, és visszahízta a kilóit. :)

2017. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem 11 éve műtöttek.Fűszereset,zsírosat,káposztafélét egyáltalán nem eszek mondjuk előtte sem ettem,viszont a paradicsomtól rendesen lebetegszem.Viszont nemrég megint epét hánytam így megyek kivizsgálásra.
2017. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok neked,én is épp műtét előtt állok! Engem is érdekel minden info. :) Te sokat görcsölsz? Hogy derült ki nálad?
2017. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Arra készüljetek fel,hogy műtét után hányni fogtok,valamint pár napig az evés is nehezen fog menni.6 hétig szigorú diéta van.
2017. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én 9 nappal az epeműtét után betoltam 2 tányér krumplipaprikást egy nagy tál uborkasalátásval. utána jöttem rá, hogy talán korai volt.

nem lett tőle semmi bajom.


de az epés hányás valóban sz@r.

2017. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene hányni az epekö mütét után??

Ez egy butaság!

2017. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Én is úgy tudom, hogy hosszabb műtétek után szoktak hányi az altatógáztól, de az epeműtét kb. 20 perc.
2017. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sssaszem ***** válasza:
Nekem 2019. március 27-én vették ki az epehólyagomat. Szerencsére nem volt gond a gyógyulásommal. Ugyanúgy tudok finomakat enni szerencsére.
2019. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sssaszem ***** válasza:
Nekem 2019. március 26-én vették ki az epehólyagomat. Szerencsére nem volt gond a gyógyulásommal. Ugyanúgy tudok finomakat enni szerencsére. Bocsi az elírásért.
2020. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!