Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epehólyag eltávolítás után?

Epehólyag eltávolítás után?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, gyakran szúrt az epém az elmúlt 2 hónapban. Volt már életemben talán 4-5 alkalommal

komolyabb epegörcsöm, azon a Nospa segített. De ami az elmúlt 2 hónapban volt szúrás azon nem segített

elmentem a házi orvoshoz, aki hasi uh-ra küldött, ki is derült hogy több epekövem is van,

van köztük 1,5 centis....Visszamentem a dokihoz (a sajátom beteg lett, helyettesítették), és ő azt mondta

érdemes elgondolkodnom azon hogy kivegyék, mert elég nagyok, előbb utóbb úgy is komolyabb baj lenne vele.

Rá is szánnám magam, de nem tudom hogy később milyen negatívumok lehetnek ha kiveszik...Mondott

ilyesmit a doki hogy lehet hasmenés stb, de olyanokat is olvastam neten (lehet nem kellett volna utána olvasnom)

hogy nagyobb esély van a vastagbélrákra stb...

Kérdésem, kinek milyen tapasztalata van a témában? Nem féltetek hogy utána milyen lesz majd az egészségetek?

Előre is köszönöm a válaszokat



2017. márc. 8. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem debrecenben vették ki a hólyagom, 21 éves vagyok. Nem volt más választásom, mert már kb. mindentől begörcsöltem (sajna minden epeköves egyszer eljut ide)

Szerintem nem kell aggódni a vastagbélrák kialakulása miatt, az epehólyag műtét rendkívűl gyakori, abban a kórházban ahol engem műtöttek napi 2-3 epeműtét is lezajlott (nem nagy kórház)

Műtét után valóban lehet hasmenés, mondjuk nekem első nap volt és azóta sem, van akinek megmarad élete végéig. Én azt mondom neked ha a műtét után tartod a szigorú diétát és hagyod regenerálódni a területet, akkor nagy valószínűséggel semmi problémád nem lesz. Maga a műtét nem vészes, az első 2 nap rossz volt, aztán kb már csak a varratok húzódtak, főleg ha nevettem. A diétát könnyű volt tartani, egy hónapig szigorúan tartottam, aztán egy hónap után fokozatosan próbálgattam az ételeket. A citromot valamiért nem bírom, meg a kelt tésztát de még azért ilyen szempontból friss a dolog, egy év után lehet mondani hogy teljes a gyógyulás.

Szerintem jobb letudni a műtétet, több kockázata van annak ha epekővel élsz. Pl az epehólyagrák nagyonb eséllyel kialakul, begyulladhat a hólyag maga (nekem begyulladt, akkor már az ügyeleten kapott injekció sem vitte le a fájdalmat) jah és hasnyálmirigygyulladást is kaphatsz tőle, aminek következménye cukorbetegség is lehet, de halál is. Ezzel nem megijeszteni akarlak, de az apró kövek elzárhatják a hasnyálmirigy kivezető csövét, aminek eredményeképpen a hasnyál elkezdi a mirigyet emészteni.

Szerintem jobb kivetetni a hólyagot, anélkül lehet élni. Kővel hosszú távon nem, főleg ha már panaszt okoz és görcsölsz is.


Bocsi ha sokat írtam, de rengeteget olvastam a témában + egészségügyben tanulok tehát ha van valami kérdésed még akkor segítek :D

2017. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Decemberben* bocsi
2017. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*Nem kell aggódni a vastagbélrák miatt, mert gyakori műtét és nem jellemző hogy kialakulna tőle a rák, mert akkor nagyon sok megműtöttnek kialakulna.

Bocsi, átolvashattam volna a szöveget mielőtt elküldöm :/

2017. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sziaa

rengeteg kérdésem van majd írok privit :)

2017. márc. 8. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia túl vagy már a műtéten? Hogy érzed magad azóta? jól jönne egy kis információ :))))
2017. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm remekül vagyok, minden rendben ment, nagyon érzékeny sem voltam semmire, de azért vigyáztam persze
2017. aug. 31. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!