Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Okozhatta ez az erős hasmenést?

Bocsánat, egy kicsit morbid lesz a kérdésem, dehát na, emberek vagyunk. Szóval, komoly vashiánnyal küzdök, amire kaptam a háziorvosomtól egy maltofer nevű készítményt. Napi két tabletta lett az adagom,de egy hét után szörnyű hasmenésem lett. Akkor még nem tudtam,h ogy ettől van, de sejtettem, és abbahagytam pár napra,el is múlt. Újrakezdtem szedni, majd megint egy hét után ismét ugyan ez lett a gondom, hasmenésem lett, amíg ki nem ürültem gyakorlatilag teljesen. Arra emlékeztem, hogy azt mondta az orvos,hogy ennél a készítménynél nem kell figyelnem rá,hogy mikor veszem be őket, ez nem olyan macerás. Ez annyira megragadt bennem, hogy csak erre emlékeztem,és el sem olvastam, hogy 2 x 1 van a dobozra írva,és én mindig egyszerre vettem be a két szemet. Ma jöttem rá (ma elkezdtem egy másik fajtát szedni), hogy talán lehet,hogy ez volt a probléma? Hogy túl sokat szedtem be egyszerre, nem tudott felszívódni, és miután nem bírt vele a szervezetem, kilökte? Ha a mostani készítményt jól szedem, tehát tényleg kétszer egyet és nem egyszer kettőt, lehetséges, hogy ez hatásos lesz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vashiány, vas, hasmenés, mellékhatás, adagolás

 2017. aug. 3. 10:12  Privát üzenet  

A válaszok
Igen.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. aug. 3. 10:35 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A vastól lehet hasmenésed.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. aug. 5. 18:26 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Benne van a gyakori mellékhatásokban is a hasmenés, és ez még rárakott egy lapáttal.

Ezt szedd normálisan és reméljük jó lesz. :)



A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. aug. 5. 19:40 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Igen! Mamám is tapasztalta, hogy rendkívül erős hasmenést okoz.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. aug. 5. 20:31 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Én is szedtem vasat, de nekem napi 1 x kellett, viszont nekem is hasmenésem lett tőle, így abbahagytam.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. jan. 26. 23:45 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Férjem, Votrient nevű kemoterápiás gyógyszert szed. Ennek igen erős mellékhatása a hasmenés. Szedi az Immodiumot vagy a Lopediumot. Kérek ötleteket, hogy milyen gyógyteát vagy...
Mi okozhatta a hirtelen fejfájásom csilapodását?
Zsálya tea bevált nektek erős izzadásra?
Mitől lehet az, hogy a hajam hajmosás után nagyon összegubancolódik és alig bírom kifésülni? Okozhatta ezt, hogy sokáig nagyon erős gyógyszert szedtem és a hajam meggyengült tőle?
A köldökömbe szúró, erős fájdalmat éreztem. Mi okozhatta?
11 hetes kismama vagyok az éjszaka folyamán furcsa dolgot éreztem, olyan érzésem volt, mint egy erős orgazmusnál. Ezt mi okozhatta?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!