Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szinte minden nap megiszok...

Ha szinte minden nap megiszok egy whiskyt (5cl) attól hosszútávon lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
2017. aug. 3. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Mellékesen szerintem mindegy, hogy valaki 2 rekesz sörről, 3 üveg borról, vagy 5 cl whiskyről nem tud lemondani - az már függő, alkoholista.

2017. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz,sőt még napi 2 től sem .

Kicsit túl reagálja a szakirodalom ezt a kérdést.

Jó pár orvost ismerek aki ennél sokkal többet iszik,pedig neki igazán tudni kellene mennyit szabad .

Az 1 es nem tudja mi az hogy alkoholista .Ők már olyan fokon vannak fél dl től,mint mások akár 3-4 dl whisky elfogyasztásától. Rájuk mondják azt,nem sokat isznak,csak rátöltenek .

2017. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet!
2017. aug. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úúúúúristen... A második most tényleg azzal érvel, hogy ha az orvos iszik, akkor igyál te is nyugodtan, mert ő -mivel orvos- úgysem csinálná, ha káros lenne??? :')


Te nem láttál még cigiző orovoskat.

2017. aug. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Lehet hosszútávon bajod tőle, de napi 1 italnál ez annyira nehezen követhető, hogy nem fog egyértelműen kiderülni az összefüggés. Én azt tanácsolnám, hogy legalább heti 2-3 napot hagyj ki, és az sem árt, ha ebből legalább kettő egymás utáni nap. (Alapvetően is jót tesz, de azért is fontos, hogy megfigyelhesd, mennyire érzed természetesnek, amikor több napig nem iszol. Mert ott kezdődik a baj, amikor a többnapos józanságot furcsa, nemnormális állapotként éled meg.)


ma 05:27

És te, tényleg azzal érveltél, hogy ha minden nap iszik egy whiskyt, az csak azért lehet, mert képtelen lemondani róla? Ha én minden este iszok kakaót, akkor patológiás teobrominfüggő vagyok, vagy lehet, hogy csak élvezem a kakaót?

2017. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs probléma, ha kihagyok pár napot, csak szeretem :)

Mint más a Colát, vagy egyéb dolgokat... na, én a whiskyt, legalábbis 1 félét, de azt nagyon :)

2017. aug. 5. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!