Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy 2 km-t 9...

Az miért van, hogy 2 km-t 9 percnél rövidebb idő alatt egyszerűen nem bírok lefutni?

Figyelt kérdés

Akárhogy megyek, mintha egyszerűen itt lenne a teljesítményem vége. Min kellene változtatnom, hogy jobb legyen?

23/F, 181 cm, 67 kg



2017. aug. 6. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a táplálkozáson is múlik. Többször egyél, kevesebbet, fehérje:szénhidrát 4:1 arányban. Amúgy 9 perc szerintem tök jó ezen a távon. Meg az ionok és a folyadék is fontos.
2017. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyelj oda a futó technikádra is, lehet abban is van javítani, változtatni valód.

Futás közben a térdet nem szoktuk teljesen kiegyenesíteni 2 lépés között, mint normál gyaloglásnál, hanem bizonyos mértékben behajtott helyzetben marad.

Így gördülékenyebb lépéseket tudsz végezni, és azt veszed észre, hogy a testsúlyt nem helyezed át teljes mértékben egyik lábadról a másikra futás közben, valahol megoszlik a két térd között.

2017. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a világajnokok is úgy vannak. Mindig csak a maximumot tudják futni.
2017. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem gondold át hogy a testednek tényleg jót tesz-e ha átnyomod ezen a természetes határon. Én nem tudom, csak gondold át megéri-e.
2017. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először nem azon kell görcsölni, hogy minél gyorsabban, hanem minél kitartóbban, hogy az erőnlétet, az izmokat építsük, fejlesszük, növeljük. Ez esetben szinte automatikusan majd javul az egységnyi idő is.
2017. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha lefele futnál a dombon, nem fel ?
2017. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!