Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok a méhcsípésre...

Allergiás vagyok a méhcsípésre. A szüleim méhészkednek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Évi 2-3-szor az ügyeleten kötök ki. Ha a fejemet csípi meg, akkor több napig nem tudom a szememet sem kinyítni.

A házunk mellett vannak, ha kimegyek, már van esély rá, hogy berepül a hajamba stb.


2017. aug. 6. 14:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki hasonlóval küzd, bármilyen praktika jól jöhet. Nem akarok egy hétig úgy kinézni, mint egy szörnyeteg.
2017. aug. 6. 14:51
 2/8 A kérdező kommentje:

Hallottam valami injekcióról is.

Az egész testem piros kiütéses lesz ilyenkor.

2017. aug. 6. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem a legjobb kombináció. Próbálj beszélni velük erről. És kérdezz meg egy orvost is erről.
2017. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem allergia, csak érzékenység. Ha allergiád lenne, akkor soha többet nem tudnád kinyitni. Idővel hozzá lehet szokni, csodálom, hogy a szüleid ezt nem tudják.
2017. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy soha többet nem tidod kinyitni? Oké, a dagadás nem allergiásoknál is megvan.

A hozzászólásomban írtam, hogy ez tényleg allergia, az orvos is megerősítette. Megcsíp, rá 10-20 percre bedagad a szám, elkezd égni az egész bőröm, tiszta piros kiütéses leszek, láz jelentkezik.

Amibe bele szoktak halni az szerintem a lódaràzs csípése.

[link]

Csak nekem az egész testem ilyen lesz.

2017. aug. 9. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. A méhméreg allergiába is bele lehet halni (sőt, majdnem csak belehalni lehet). De mivel a méhnek MÉRGE van, ezért teljesen természetes, hogy bedagad a szád és viszket meg fáj meg satöbbi. Az allergia az immunrendszer túlzott reakciója a méhméregre, ez azonban a normális reakció.
2017. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hallod utolsó, többször kerültem borzalmas állapotban ügyeletre. Ahol a diplomás doktor mondta, hogy ez méhcsípés-allergia.

Értsd már meg, hogy nem csak az lehet allergiâs, aki belahal. Mondjuk én ezt eddig nem kockáztatnám, azonnal rohantunk az ügyeletre.

Az, hogy az egész tested kiütéses lesz, vörös, ég az egész tested. Legszívesebben lenyúznám ilyenkor a bőröm. Bedagad a szád (ez is allergia de nindegy), alig kapsz levegőt.

Tuti, nem allergia, csak kitalálom, ugye...

2017. aug. 9. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ez a helyzet, akkor valahogy orvosolni kell ezt a problémát. Nem azt mondom, hogy költözz el, vagy vigyék el a szüleid a méheket, csak ez így nagyon nem jó.
2017. aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!