Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha folyton fáj a...

Mit tegyek ha folyton fáj a fejem?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el háziorvoshoz, kérj vérvizsgálatot, mondd el neki a panaszaidat. Lehet, hogy vitaminhiányos vagy. Ha minden értéked jó, akkor kérj beutalót a neurológushoz.


Iszol elég vizet? Napi 2-3 liter kell.


Alszol eleget? Min 7-8-9 óra alvásra mindenképp szüksége van a szervezetednek.


Idegeskedős típus vagy? Ez is közrejátszhat. Próbálj meg nyugodt maradni, nem stresszelni az apró dolgokon, ez lehet belső stressz is, amikor csak agyalsz, meg külső is, mikor mondjuk ordibálsz valakivel.

Lelkileg minden rendben? Próbáld meg rendezni a belső és külső konfliktusaidat.


Szoktál sportolni? Legalább napi fél óra séta, futás, könnyű aerobik jót tesz az egészségednek.


Ha dolgozol, nincs a közeledben hangos gép, ragasztó, kémiai anyag? Ezek is egészségtelenek, okozhatnak fejfájást. Vagy ha irodai munkát végzel, a helytelen testtartástól megváltozhat a nyakad állása, ez is okoz fejfájást (keress rá: kiegyenesedett nyaki lordosis)


Huzatra érzékeny vagy? Buszon, aluljáróban, otthon... Ha igen, dugd be vattával a füled.


Nagyjából ennyi...

2017. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdöttem, már 10 éve, amikor minden megváltozott. Szerintem nem egy dolog következtében, de leírom nekem mi segített:


- koffein visszafogása

- napi legalább 3 liter víz

- napi 5x étkezés

- napi 7,5 óra alvás (létezik túlalvás és az még rosszabb, mintha nem aludnál eleget)

- minden elektromos dolgot eltettem a fejemtől éjszakára, még a telefont is


Nekem ezek annyira bejöttek, hogy a napi fájdalomcsillapítót, most kb 3 hetente egyre csökkentettem.

2017. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze én ezt a vér- és szemvizsgálat után kezdtem el, előtte kizártam azokat.
2017. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1# Nem nem iszok valami sok vizet. Nem kávézok. Hát 8 órát alszok minden nap. Nem vagyok annyira idegeskedő.Sportolni, minden nap szoktam 1-2 órát.Elég érzékeny vagyok huzatra.2# köszönöm a tippeket hátha nekem is bevál! :) Szemüveges vagyok. :D Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 9. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!