Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés,...

Pajzsmirigy alulműködés, PCOS, IR, endometrózis gyanú kivizsgálása. Milyen labort kérjek?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már ezekről hogy picit belezavarodtam a fenti gyanúk mindegyike fennáll.


TSH ez alap. Emellé T3, T4, aTPO, ATA, ATG. ezeket kérjem?

Gluténérzékenységre is labornál kell kérni értékek megnézését? Cukorterhelés kell?



Köszönöm előre is :)



2017. aug. 9. 09:22
 1/3 A kérdező kommentje:
+ ösztrogén dominancia van valószínűleg ami ugye összefüggésben állhat a többi dologgal
2017. aug. 9. 09:43
 2/3 anonim ***** válasza:

TSH alap. T3 T4-et sokszor csak akkor néznek, ha a tsh nincs rendben. és ezeket csak endokrinológus kérheti, ha jól tudom.

pcos esetén hormonprofil kell, vagyis ciklus 3. és PÉ+7. napján vérvételek. elején fontos az lh és az fsh (ezek aránya), progeszteron (mutatja, hogy volt-e peteérés),prolaktin, tesztoszteron, ösztradiol... szóval nemi hormonok.

cukorterhelés nem elég, nézni kell a terhelt cukorhoz tartozó insulint is. legalább 3 pontos legyen, vizsgálat közben tilos a fizikai aktivitás (tehát 120 percen keresztül ül az ember a fenekén és olvas).

Endometriózist nem mutat ki vérvétel. uh-n talán látható, de diagnosztikus laparoscopia a vizsgálati módszere.

Gluténérzékenység ugyan kimutatható vérből (szérumból), de ezt csak ellenőrzésre szokták használni, mert maga a vizsgálat nem diagnosztikus értékű. Gluténérzékénységet biopsziával lehet igazolni.

2017. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sima T3 T4-et kell kérni amúgy vagy reverz T3? van ilyen is a listán.. (magánlaborba megyek)
2017. aug. 17. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!