Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Darázscsípéstől láz? SOS

Darázscsípéstől láz? SOS

Figyelt kérdés
Öt nappal ezelőtt pénteken bringázás közben a szemöldököm fölött megcsípett egy darázs, vagy legalábbis én arra gondoltam hogy darázs volt mert hirtelen szúró fájdalmat éreztem és égett az egész. Nem láttam sajnos hogy pontosan mi volt az, mert napszemüveg volt rajtam, hirtelen nem tudtam megállni és jöttek mellettem az autók is. Eddig még soha nem csípett meg darázs, szóval nem tudtam milyen az meg azt sem hogy allergiás vagyok e rá vagy sem. Nem jelentkezek allergiás tünetek, úgy gondoltuk nagynénémmel hogy elég lesz rá hideg vizes borogatás. Szombat reggelre bepirosodott a szemhéjam, de nem éreztem fájdalmat. Szombaton estére bedagadt és elkezdett fájni. Vasárnap ugyanígy telt, csak még viszketett is. Hétfőre kezdett elmúlni. Kedden szinte már nem fájt, csak piros volt. Mindenki azt mondta hogy ez nem allergia mert miért most jönne ki. Ma pedig estére teljesen bepirosodott fáj mostmár mindkét szemem és felment a lázam is. Holnap elmegyek vele orvoshoz, de remélem valaki tud tanácsot adni. Volt már valakivel ilyen? :(

2017. aug. 9. 21:39
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen. Mivel a darázs mindenevő, gyakran dögöt, szemetet esznek és egy csípés esetén baktériumokat vihetnek a fullánkjukon a bőr alá. Valószínűleg antibiotikumot kapsz majd.
2017. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!