Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy ha hírtelen felkelek,...

Hogy ha hírtelen felkelek, szédülők és 3mp-ig megvakulok. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek

#szédülés #ideiglenes megvakulás
2017. aug. 13. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem tovább szokott tartani a "megvakulás", meg ilyenkor nehéz állva maradnom, de a kérdésben benne van a válasz: HIRTELEN kelsz fel
2017. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán vitaminhiány? Lehet, hogy hülyeséget mondtam, nem tudom. De velem és egy narátnőmmel is megtörtént ez a dolog. Naponta kétszer-háromszor, akár 10 mp.-ig semmit sem láttam. Szóval nem vagy egyedül a problémáddal, nem kell aggódni. :)
2017. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor hirtelen felállsz a gravitáció túl gyorsan hat a véredre, a lábaid irányába húzva azt. Emiatt az agyadban lecsökken a vér mennyisége, nem kap elég oxigént (ez okozza a tüneteket). Az idegrendszer ezt úgy próbálja kompenzálni, hogy megnöveli a pulzusszámod, ezáltal juttatva elég vért az agyadba, mielőtt a tünetek ájuláshoz vezetnének.
2017. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit a 3. írt+ valószínűleg alacsony a vérnyomásod. Az a lényeg, hogy mindig szép lassan ülj/állj fel.
2017. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vérnyomás ingadozás állhat mögötte.Szerintem normális ha hirtelen felkelsz alacsonyrol azonnal megugrik a vérnyomásod,ettöl lehet
2017. aug. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!