Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beképzelem vagy tényleg...

Beképzelem vagy tényleg emiatt nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Papám meghalt egy hete. Hogy mamám ne legyen egyedül, vele alszok azon az ágyon ahol papám meghalt. Én alszok azon az oldalon ahol papám volt. volt hogy felriadtam hajnal 4kor és nem kaptam levegőt, fájt a fejem és nyomást éreztem a mellkasomon, egy másik alkalommal egy percet se tudtam aludni. Egyfolytában azt éreztem mintha bogarak másznának rajtam és viszkedtem. Talán a tudat hogy tudom egy hete papám feküdt ott és ezért képzelek be ilyeneket vagy tényleg itt a lelke? Nem hiszek az ilyesmikben de azért kiváncsi lennék hogy más tapasztalt e már ilyet.
2017. aug. 15. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért alszol vele pláne a hitvesi ágyban? Nekem ez sok; egy matrac és kész, mamád akkor sincs egyedül.
2017. aug. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

1# kicsit túl spilázod..

Én is simán lefekszek mama mellé tévézni beszélgetni stb nem tudom mivan ebbe...

Persze a tudattól hogy papám ott halt meg nem igen feküdnék oda én félek az ilenektöl.

2017. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy van ott a lelke. A tudatalattid játszik veled. Nem ismered be magadnak, hogy nem szívesen fekszel oda, az agyadat viszont nem tudod becsapni.
2017. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hitvesi ágy", idősebb generációknál jellemző, hogy nem egy ágyban alszanak, nagymamáméknak is külön ágyuk volt.

Én mondjuk megértem, papám halála után egy évig még nem is nagyon ültünk le az ágyára, nemhogy benne aludni.


Kérdező, nem hinném, hogy természetfeletti van a dologban, inkább ez egyfajta enyhe pánikroham, ez is a gyászreakciók egy fajtája. Még ha pl. nem is vagy az a fajta, aki reggeltől estig bőg a szerette miatt, ilyenekben simán kijöhet rajtad.


Nekem nagymamám halála után volt hasonló (ő nem természetes halált halt). Annyira nehéz volt felfogni, inkább sokkban voltam, mint gyászoltam. Míg más mellettem bőgött, én üres voltam. Aztán néha voltak ilyen rohamaim, hogy valami apróság kiváltotta a sírógörcsöt, és akkor rosszul voltam, nem kaptam levegőt meg ilyenek. De utána meg ugyanúgy nem látszott rajtam, hogy baj lenne.

2017. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Eltemettétek már a papát?


Én is hasonlókat éreztem, amikor a papám meghalt, sokszor éreztem, hogy ott van a lakásban, és időnként mintha hozzám ért volna valaki.

Hülyén hangzik így leírva :-) pedig igaz.


Először megijedtem, de aztán megnyugtattam magam, hogy persze hogy "itt van" a papa, hova is menne, ez volt az otthona.


A temetés után ezek a dolgok megszűntek.


Lehet, a tudatalatti, lehet természetfeletti tökmindegy, mert ez a jelenség létezik.

2017. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Ez igen gusztustalan.
2017. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Mamád perverziója, hogy ott aludj, ahol a férje meghalt? Ez nagyon ocsmány.
2017. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az inkább tűnik pánikrohamnak mint természetfelettinek.
2017. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7# Miért,szerinted ki kellett volna dobni az ágyat?

Oké,én sem szívesen feküdnék bele egy halott után,de az öregek nem fognak emiatt új ágyat venni!

Kérdező:Próbálj meg ott aludni,de ne abban az ágyban! Vigyetek,vegyetek egy matracot,szivacsot és ott!

2017. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Latod te sem feküdnél bele, ahogy más sem, mégis le lettem nullázva! Milyen beteg gondolkodás kell már ahhoz, hogy oda ágyazzon meg a vendégnek???
2017. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!