Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18 évesen masnal akarok...

Ha 18 évesen masnal akarok aludni akkor mindenképp el kell kérni magam vagy Megmondom h saját felelősségre megyek?

Figyelt kérdés
Lany vagyok és egy fiúnal akarok aludni.
2017. júl. 19. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Felnőtt nő vagy, ott alszol, ahol akarsz.

Mindenesetre nem elkérni kell magad, hanem tiszteled annyira a szüleidet, hogy közlöd velük, hogy ma nem alszol otthon, de ne aggódjanak, jó helyen vagy.

Ha csak úgy eltűnsz, az nagyon durva lenne.

Más, ha már eleve külön élsz, mondjuk albérletben. Akkor nem kell velük közölnöd, hogy éppen kinél alszol.

2017. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen otthon lakok. Azert merult fel bennem a kerdes mert anyu fiatalkorában kicsit szigoruan vettek a dolgokat es nem szeretnem ha 18 eves korom utan is ez lenne. Ezelott meg a nagyszuleimhez is megmondta h 7 repl.érjek haza meg ilyesmi
2017. júl. 19. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Elkérni magad? Meg saját felelősségre?

Nyilván egy átlag ember, aki együtt él a szüleivel szól nekik , ha elmegy otthonról, de azért 18 évesen talán csak van már egy minimális szabad tered, és nem kell könyörögni, hogy elengedjenek. Viszont a saját felelősség-rész még mindig teljes homály számomra, hogy hogyan érthetted.

2017. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat ugy hogy 18 elmúltam igy én vagyok felelős magamért.
2017. júl. 19. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha jó a szülő-gyerek viszony, akkor ez nem úgy szokott történni, hogy a 18 év feletti lány minden előzmény nélkül egyszer csak úgy bejelenti a szüleinek, a barátjánál fog aludni. Remélhetőleg ismered a szüleid gondolkodását ezen a téren, ezért azt javaslom, beszéljetek az ilyesmiről előre, nehogy meglepetés érjen. Tény, hogy már semmit nem tilthat meg a szülő, ha nagykorú vagy, de igencsak megkeserítheti az életedet, ha a szüleid másképp gondolkodnak erről, mint te. Amennyiben még nem vagy önálló, nem tudsz anyagilag gondoskodni magadról, hiába vagy jogi szempontból nagykorú, függsz a szüleidtől, ez miatt nagyon lényeges tisztában lenni azzal, hogyan reagálnának egy ilyen szituációra a szüleid.
2017. júl. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy kell. Nehogy megtedd, mert akkor mindig kisgyerekként kezelnek. Szólsz,hogy ma ne várjatok haza, beteszed az ajtót és mész. A szüleid korbeli vagyok, nem értem miért kell gyermekként kezelni egy 18 évest, teljesen természetes, hogy van már párja és együtt alszanak.
2017. júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2017. júl. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!