Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen károkat okozhat az...

Milyen károkat okozhat az "ujjropogtatás"?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, kábé hat éves korom óta ropogtatok, először csak ujjakat, később a nyakam, gerincem, térdeim, könyököm, csuklóm, szóval majdhogynem mindent amit csak lehet. A kérdésem az lenne, hogy milyen későbbi károkkal járhat ez?

A középső ujjamnál az ízület 2-3 óránként szúr egy kicsit, majd abbahagyja tegnap óta, emiatt kezdtem el kicsit hanyagolni a dolgot, amivel persze az a gond, hogy a mozdulat elég hirtelen, és önkéntelenül is csinálom, de igyekszem leszokni róla, mert nem tudom, hogy ez már a ropogtatás hatása lehet-e.

Ha már megtörtént a kár, visszafordítható-e a folyamat, regenerálódnak-e az ízületek, ha nem csinálom többé, vagy legalábbis igyekszem nem olyan gyakran?

Nagyon maximum óránként odanyúltam eddig valamihez, hogy kiroppantsam.

Esetleg olvassa ezt valaki, aki intenzíven művelte a dolgot, de sikerült leszoknia róla?


2017. aug. 15. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az inak kinyúlása későbbiekben könnyebben előforduló ficamokat, rándulásokat okoz, illetve idősebb korodban úgy fog remegni mindened, mint a kocsonya. Azt sajnos nem tudom, hogy visszafordítható e a folyamat, majd mások megírják.
2017. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmilyet.

Én lassan 30 éve ropogtatom az ujjaimat és semmi. Sőt, azok még sosem fájtak, máshol - amiket én veled ellentétben nem ropogtatok, - pl csukló, könyök már előfordult.

2017. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!